اخبارلرستان

اجتماع منتظران در روز نهم ربیع الاول در شهرستان خرم آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان لرستان، اجتماع منتظران به مناسبت روز نهم ربیع الاول در شهرستان خرم آباد با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی و عموم مردم در تاریخ چهارم مهر ماه برگزار گردید.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان لرستان در جشن اجتماع منتظران اظهار داشت: نهم ربیع الاول، روز جشن و شادی است  چون روز پایان نعمت است و به بیان دیگر نهم ربیع، غدیر است و در روز عید غدیر جانشینی دوازده  امام از سوی رسول خدا (ص) مطرح شد و اگر شیعیان در چنین روزی شاد هستند، به دلیل آن است که آنچه در غدیر گفته شده بود، محقق شد و امام عسکری (ع) فرمود خدا را شکر که از دنیا نرفتم و فرزندم را دیدم  چون دشمن درصدد به شهادت رساندن امام زمان (ع) بود و زمانی که امام عسکری به شهادت رسیدند، امام دوازدهم سکان امامت را به عهده گرفتند و این امر شکرگزاری و جشن نیز دارد.

وی گفت: البته تاکید ما بر جشن نیست، بلکه بر تجدید بیعت با امام زمان (عج) و اجتماع منتظران است، به ویژه این موضوع به خوبی روشنگری و تبیین شود که چه نیازی به امام زمان (عج) داریم و عهده دار شدن امامت توسط آن حضرت به چه معناست.

چراغی افزود: البته وضعیت ائمه با هم تفاوت داشت. مثلا در دوره امام زمان (عج)، بحث غیبت آن حضرت مطرح بود یا در زمان امام کاظم (ع) وضعیت به گونه‌ای بود که هارون خلیفه عباسی در ابتدای دوره امامت آن حضرت، دستور داد هر کسی را که امام جعفر صادق (ع) به عنوان امام معرفی کرد، به شهادت برسانند و امام صادق (ع)، هفت نفر را معرفی کرد که یکی از آنها هارون بود. بنابر این زمانی که شرایط امنیتی بود و خطر جانی وجود داشت، این برنامه ها مطرح نمی شد.

برگزاری اجتماع منتظران در روز نهم ربیع الاول در شهرستان خرم آباد

برگزاری اجتماع منتظران در روز نهم ربیع الاول در شهرستان خرم آباد

برگزاری اجتماع منتظران در روز نهم ربیع الاول در شهرستان خرم آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا