اخباراردبیل

شب نیمه شعبان، سفره‌ای با عظمت بعد از شب قدر

آیت‌الله عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل، شب نیمه شعبان را سفره‌ای با عظمت بعد از شب قدر خواند و بر احیای این شب در مسجد "آقا" تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان اردبیل، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های امروز(چهارم اسفند ماه) نماز جمعه ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت مهدی موعود(عج) و روز سربازان گمنام امام زمان، با اشاره به فضائل شب نیمه شعبان، آن را سفره‌ای با عظمت بعد از شب قدر خواند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی با تأکید بر اهمیت احیای این شب، اظهار داشت: رزق و روزی‌ها در آن شب نوشته می‌شود، اجل‌ها در آن شب مقدر می‌گردد، شبی است که خداوند به ذات خود قسم خورده که سائل را در آن شب دست خالی برنگرداند، شبی است که خداوند در آن شب نفحات، جوایز، عطایا و مواهب دارد و آن شب نیمه شعبان است.

وی با اشاره به سابقه دیرینه احیای این شب در اردبیل، گفت:سال‌های متمادی است که جوانان شهر، مؤمنین و متدینین در این شب در مسجد “آقا” تا صبح بیتوته می‌کنند، برنامه‌های خاص اجرا می‌شود و خادمین مسجد با “سحری” از آنها پذیرایی می‌کنند.”

امام جمعه اردبیل در پایان از مردم استان خواست تا با حضور پرشور در مساجد و حسینیه‌ها، از فیوضات این شب پربرکت بهره‌مند شوند.

شب نیمه شعبان، سفره‌ای با عظمت بعد از شب قدر

شب نیمه شعبان، سفره‌ای با عظمت بعد از شب قدرشب نیمه شعبان، سفره‌ای با عظمت بعد از شب قدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا