اخبارایلام

آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام، آیین افتتاحیه طرح یاران موعود با حضور مدرسین این طرح در مدرسه شهید وحیدنیا شهر ایلام برگزار شد.

صادق جعفری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیت تبیین معارف مهدوی در بین کودکان، آموزش از سنین پایه را بهترین زمان برای نشان دادن الگوی صحیح دانست و گفت: جامعه هدف دانش‌آموزی و بخصوص دانش‌آموزان مقطع ابتدایی که سنین ۷ تا ۱۳ سال را تشکیل می‌دهند، مستعد ترین قشر برای شروع آموزش معارف مهدوی شناساندن فضایل امام عصر(عج) و ایجاد جو معنوی در مدارس می‌باشند. جامعه‌ای که با معارف و فضایل امام زمان(عج) آشنا باشد از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دور خواهد بود و مشکلات متعددی را ازبین خواهد برد.

وی افزود: آموزش به کودکان نیز روش‌ها و راه‌های مختص به خود را دارد که در دوره آموزشی تربیت مربی کودک و نوجوان مهدویت به آن اشاره شده است. یکسری نکات و حساسیت‌ها در این جامعه هدف وجود دارد که باید به خوبی رعایت شود تا این آموزش به ثمر نشسته و نتیجه عکس ندهد. طرح یاران موعوذ این هدف را دارد که بصورت هماهنگ و یکپارچه، آموزش‌های صحیح مهدویت در سطح مدارس استان اجرا شود و یک مسیر مشخ و هماهنگ را طی کند.

سپس در پایان محمدمهدی دیربان، مدرس تخصصی مهدویت استان به توضیح در خصوص طرح یاران موعود پرداخت و گفت: این طرح از نهم آبان‌ماه لغایت بیست و چهارم بهمن‌ماه به مدت شانزده هفته و شانزده درسنامه متفاوت در روز‌های سه شنبه و درسه ۱۹ مدرسه ایلام توسط ۲۱ مدرس در پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی برگزار خواهد شد. محتوی پایه این طرح، کتاب به سوی خورشید است که به همراه پک آموزشی و نرم افزار همراه به مربیان اعطا خواهد شد.

آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد آیین افتتاحیه طرح یاران موعود در استان ایلام برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا