آذربایجان شرقیاخبار

دوره توانمندسازی مربیان مهدویت استان آذربایجان شرقی برگزار شد

حجت الاسلا آقاجانی: ماه محرم بهترین فرصت است تا ما امام حی را معرفی کنیم.


به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، دوره توانمندسازی مربیان مهدویت با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان و حجت الاسلام دژبان کارشناس بنیاد مهدویت، روز بیست و پنجم تیر ماه در فرهنگسرای باغ فجر شهرداری تبریز برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن عرض خیر مقدم، تشکر و قدردانی از زحمات مربیان عزیز، با بیان ضرورت شناخت امام، گفت: ما باید بدانیم چه کسی را صدا میزنیم، اینم با کسب معرفت محقق می شود، برای اینکه در مقابل این حجم از شبهات و سوالات درمورد امام زمان (عج) پاسخ گو باشیم، باید با برنامه و هدف مند اطلاعات خود را با مطالعه بالا ببریم.

وی با اشاره به برخی اشکالات و شبهات در باب مهدویت، افزود: بعضی ها به عمر طولانی حضرت اشکال می کنند ولی از عمر هزار ساله حضرت نوح غافلند، و بالاتر از آن که اراده ی خداوند “إِنَّما أَمْرُهُ إِذا أَرادَ شَیْئاً أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ” است، یا نظریه نسبیت انشتین که می گوید انسان می تواند مدت طولانی عمر کند.

وی با اشاره به فرازی از دعای شریف ندبه “أَیْنَ الْمُدَّخَرُ لِتَجْدِیدِ الْفَرَائِضِ وَ السُّنَنِ أَیْنَ الْمُتَخَیَّرُ لِإِعَادَهِ الْمِلَّهِ وَ الشَّرِیعَهِ أَیْنَ الْمُؤَمَّلُ لِإِحْیَاءِ الْکِتَابِ وَ حُدُودِهِ أَیْنَ مُحْیِی مَعَالِمِ الدِّینِ وَ أَهْلِهِ” و نزدیک شدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، تصریح کرد: ماه محرم بهترین فرصت است تا ما امام حی را معرفی کنیم، و مشترکات قیام امام حسین علیه السلام و امام زمان (عج) بیان کنیم، که هدف هر دو بزرگوار احیاء اسلام و سنت پیامبر (ص) است، همان طور که امام حسین علیه السلام در فرمایشات خود بیان می کند. و در دعای ندبه ما میخوانیم (کجاست آن ذخیره برای تجدید فریضه ها و سنّت ها، کجاست آن برگزیده برای بازگرداندن دین و شریعت، کجاست آن آرزو شده برای زنده کردن قرآن و حدود آن، کجاست احیاگر نشانه های دین و اهل دین.)

حجت الاسلام دژبان با عرض خدا وقوت و تشکر از حضور مربیان عزیز، با بیان اهمیت بحث مهدویت، گفت: تمامی دین، اخلاق، احکام و عقاید تماما از جمله وظایف منتظران است.

وی با بیان بعضی تذکرات، افزود: در هر مجلسی حضور یافتین سعی کنید سخنران آن جمع باشید، یا حداقل از ظرفیت کودک و نوجوان آن مجموعه استفاده کنید، معارف مهدوی، توجه به امام زمان (عج) و محتوایی که در این زمینه تقدیم شده استفاده کنید. و ان شاء الله برای شب عاشورا محتوای برای کودک و نوجوان در نظر گرفته شده که در گروه مربیان مهدویت بارگذاری خواهد شد.

دوره توانمند سازی مربیان مهدویت استان آذربایجان شرقی

دوره توانمند سازی مربیان مهدویت استان آذربایجان شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا