اخبارخراسان رضوی

دوره تخصصی پرورش مربی کودک و نوجوان در مشهد

دوره تخصصی پرورش مربی کودک و نوجوان باهدف فعالیت در مراکز شبه خانواده بهزیستی

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، مرحله اول دوره تخصصی پرورش مربی کودک و نوجوان که در چهار مرحله و با هدف اشتغال منتخبین دوره به تبلیغ در مراکز شبه خانواده برنامه ریزی شده، در سالن همایش های سازمان تبلیغات اسلامی در تاریخ ۲۴و ۲۵ آبان ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی نسب مدیر بنیاد استان برگزار شد.

دوره تخصصی پرورش مربی کودک و نوجوان با همکاری گروه علمی تبلیغی مستقل مکتب امام صادق علیه السلام، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، اداره کل فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون خراسان رضوی شکل گرفته است.

مرحله اول دوره تخصصی پرورش مربی کودک و نوجوان، آموزش حضوری مقدماتی و مرحله دوم کارآموزی حضوری در مراکز شبه خانواده و مرحله سوم آموزش حضوری حین کارآموزی و مرحله چهارم آموزش مجازی حین کارآموزی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی رجائی خراسانی، استاد و معاون آموزشی بنیاد استان در مرحله اول و با موضوع «آموزش مهدی باوری در کودکان» در این دوره حضور یافت و در جمع طلاب مجموعه های مختلف تبلیغی از مبانی مهدویت سخن گفت و به بیان و پاسخ به شبهات و سوالات کودکان و نوجوانان پیرامون مهدویت پرداخت.

دوره ویژه طلاب علاقه مند به فعالیت در بهزیستی و برای افراد بی سرپرست و بدسرپرست است تا معارف دینی و مهدوی به صورتی صحیح منتقل شود و در فضایی آرام و امن و صمیمی، زمینه طرح پرسش ها و شبهات کودکان و نوجوانان این مراکز فراهم شود.

آشنایی با اختلالات روان‌شناختی کودک و نوجوان، توانمندسازی مبلغان تخصصی کودک و نوجوان، روش‌شناسی انتقال مفاهیم دینی، ارتباط مؤثر با کودک و نوجوان، روان‌شناسی رشد از دیگر موضوعات دوره تخصصی پرورش مربی کودک و نوجوان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا