اخبارخراسان رضوی

مجموعه کلیپ«درخت امین» توسط بنیاد استان خراسان رضوی منتشر شد

مجموعه کلیپ«درخت امین، علی چطور امام علی(ع) شد» با همت واحد کودک بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی تهیه و تدوین شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، به مناسب ایام عید بزرگ غدیر، مجموعه کلیپ«درخت امین، علی چطور امام علی(ع) شد» با همت واحد کودک بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی تهیه و تدوین شد.

گفتنی است که پشتوانه علمی و محتوای مجموعه کلیپ«درخت امین» برگرفته از کتاب«پدر، مادر، مربی از علی بگو: گفتگو پیرامون فضائل امیرالمومنین علی علیه السلام در فضای خانواده برای کودکان» و کتاب«پیشوایان هدایت : زندگی نامه چهارده معصوم علیهم السلام» می باشد.

این مجموعه در ۸ قسمت بصورت گفتگوی تعاملی بین دو نوجوان و در ارتباط با درختی امین که خصوصیات و فضائل حضرت علی(ع) را با خود به همراه دارد ضبط شده است.

هدف مجموعه کلیپ«درخت امین» آشنایی با فضایل امام علی(ع) و معرفی های متعدد نبی اکرم(ص) نسبت به امیرالمومنین(ع) است تا مخاطب کودک و نوجوان بداند امامت حضرت منحصر در اعلام صریح غدیر نبوده و پیامبر اکرم(ص) در موارد متعددی امامت و جانشینی خود را به حضرت علی(ع) سپرده اند.

آشنایی با امامت و مهدویت بعنوان خط ادامه دهنده و استمرار واقعه غدیر و بستن عهد با امام زمان(عج) از دیگر ویژگی های مهم مجموعه کلیپ«درخت امین»است

امین بودن پیامبر(ص) از این جهت که رسالت خود را کامل کرد و آنچه خداوند بر عهده وی نهاده بود در ابلاغ امامت و ولایت حضرت علی(ع) به صورت امینی امانتدار اجرا کرد که تشبیه به درختی امین شده است، بخشی دیگر از پیام این مجموعه است.

علاقه مندان جهت دسترسی به کلیپ‌ها می توانند به کانال شکوفه‌های انتظار مراجعه کنند:

کانال شکوفه های انتظار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا