اخبارخوزستان

درس مکتب امام مجتبی(ع) به شیعیان یاری نمودن امام زمان(عج) است

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین امین بهرامی(شریعت شوشتری) پژوهشگر حوزه مهدویت در گفتگوی کوتاهی با روابط عمومی این بنیاد گفت: ماه مبارک رمضان هم چنانی که فرصت بندگی است، زمان عبرت آموزی نیز می باشد. مکتب کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(علیه السلام) فرصت کسب معرفت به آن امام همام و کرامتهای آن حضرت بوده و زمان عبرت از دوران ایشان برای عصر غیبت و هنگام ظهور حضرت ولی عصر(ارواحناله الفدا) می باشد.

پژوهشگر حوزه مهدویت گفت: ناگفته هایی که در مورد امام مجتبی(علیه السلام) است بسیارند ولی به عنوان عبرت از دوران امام مجتبی(صلوات الله علیه) به دو نکته اشاره می کنم، تا در عصر غیبت مراقبت نمائیم حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را گرفتار بی بصیرتی خود نکنیم.

 اول اینکه در دوران غیبت اگر به شایعات گوش دادیم و دلباخته مستکبرین شدیم، ولی خدا تنها می ماند، همچنانی که شایعات صدر اسلام جامعه را به حضرت علی بن ابی طالب(صلوات الله علیه) بد بین کرده و همان دیدگاه باعث شد امام مجتبی(علیه السلام) بی یاور بماند.

وی افزود: در عصر غیبت با حرکت در مسیر قرآن و عترت باید زمینه ساز ظهور باشیم و این زمینه سازی با معرفت به حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نیز گوش به فرمان بودن ولی فقیه عملی خواهد شد. اگر در عصر غیبت در مسیر ولایت فقیه حرکت کردیم، پیداست که در دوران ظهور امام زمان(روحی له الفدا) نیز موفق خواهیم بود. پس به شایعاتی که علیه دین، اهل بیت(علیهم السلام) و علمای دین می شود نباید گوش داد و جامه عمل پوشانید.

بهرامی ادامه داد: نکته دوم این است که همانگونه که امام مجتبی(علیه السلام) برای حب و بغض و عملکرد خویش به آیات الهی استشهاد می کرد، از آن حضرت بیاموزیم برای کارهای خود دلیل محکمه پسند قرآنی داشته باشیم و به کلام خدا مسلط باشیم و برای کارهای خود سخنان بی پایه مطرح نکنیم و عملکرد خویش را بر مبنای قرآن قرار دهیم، از خصوصیات اصحاب حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) انس با قرآن است و ماه مبارک رمضان هم ماه بهار کلام خداست. اگر می خواهیم ظهور آن حضرت نزدیک شود باید در زندگی قرآن محور باشیم و زمینه سازی ظهور براساس کلام الله مجید صورت بگیرد نه سلیقه ها و برداشت های شخصی خودمان.

این پژوهشگر عرصه مهدویت در پایان گفت: در دوران غیبت و حتی در عصر ظهور آن چه که مهم است شناخت جایگاه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد، ولی از تحولات منطقه و جهان نیز نباید غافل بود و از طرفی نمی توان هر اتفاقی در سطح عالم واقع شد را به روایات ظهور تطبیق بدهیم‌. در عصر غیبت برای به دست آوردن دین و شناخت قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) موظفیم پشت سر فقها حرکت کنیم و از مکاتب و رسانه هایی که هیچ ارتباطی با علما ندارند دوری کنیم، زیرا در عصر غیبت مدعیان دروغین، مکاتب مسموم و مارهای خوش خط و خالی که به نام امامت فعالیت دارند بسیار بوده و حرکت در مسیر آنان به جز هلاکت چیزی به دنبال ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا