اخبارکرمان

اجتماع منتظران(بیعتی برای همیشه) در کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، به مناسبت نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت امام زمان(عج) اجتماع منتظران با عنوان(بیعتی برای همیشه) عصر روز دوشنبه سوم مهر ماه در محل گلزار بین المللی کرمان و در جوار مرقد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

در این مراسم آیت الله شیخ بهایی استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان شناخت اهداف و برنامه های امام زمان را مستلزم مراجعه به دعاهای مربوط به آن حضرت دانست و در همین باره مطالبی بیان کرد.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان بر این اساس با استفاده از دعای ” اللّٰهُمَّ ارْزُقْنا تَوْفِیقَ الطّاعَهِ وَ بُعْدَ الْمَعْصِیَهِ…” اظهار کرد: این دعا در برگیرنده همه برنامه‌های حضرت است.

وی با اشاره به این دعا آسان شدن اطاعت از خداوند، فاصله گرفتن از گناه، صادقانه بودن نیات، شناخت حریم‌ها، عزیز شدن نزد خداوند با هدایت و استقامت که به هر بادی نلرزیم و به هر سختی دست از مسیر برنداریم‌ را برنامه‌های کلی حضرت صاحب الامر عنوان کرد.

آیت الله شیخ بهایی با بیان اینکه در ادامه این دعا به برنامه‌ی اعضا و جوارح مؤمنین از جمله گفتن حرف راست و محکم، پُر شدن قلب از علم و معرفت نه از خرافات، حفظ شکم از غذای حرام و شبهه ناک اشاره شده است؛ افزود: بر اساس این دعا کسانی که در رکاب امام زمان هستند، دست‌شان از ظلم به دیگران باز داشته است لذا جامعه‌ای که امام زمان دنبال آن است اعضا و جوارح انسان های آن اینگونه است.

وی با متذکر شدن این مطلب که بر اساس این دعا، امام زمان عجل الله تعالی برای هر یک از گروه های اجتماعی از جمله اقشار آسیب پذیر جامعه برنامه دارند؛ تصریح کرد: برنامه حضرت این است در جامعه اسلامی هر مریضی بتواند آسایش بگیرد یعنی برنامه های بهداشتی حضرت در اوج است.

آیت الله شیخ بهایی گفت: سپس در این دعا به گروه های سنی مختلف اشاره شده از جمله اینکه حضرت برای سالمندان برنامه دارد که آرامش بر زندگی آنها حاکم شود و جوان را با توبه آشنا کند.

وی در پایان تصریح کرد: در حکومت امام زمان عجل الله تعالی کسانی مسئولیت دارند که عدالت را اجرا و از روی دلسوزی عمل می‌کنند.

این مراسم با مداحی و قرائت عهدنامه با امام زمان و در حاشیه غرفه فعالیتهای کودکان هم همراه بود.

اجتماع منتظران(بیعتی برای همیشه) در کرمان برگزار شد

اجتماع منتظران(بیعتی برای همیشه) در کرمان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا