اخبارخراسان رضوی

سلسله جلسات از معرفت حسینی تا معرفت مهدوی در استان خراسان رضوی برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین یاسر حسین زاده، کارشناس مهدویت بنیاد استان خراسان رضوی در این جلسات به راز موفقیت شیعیان برای آمادگی در جهت یاری امام زمان(عج) برگرفته از جریان عاشورا اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین یاسر حسین زاده، کارشناس و استاد مهدویت بنیاد استان در سلسله جلسات «از معرفت حسینی تا معرفت مهدوی» به بیان پیوندها و نکات کاربردی جریان عاشورا برای جامعه الان در سه مکان ویژه خانواده نیروی انتظامی، ویژه بسیجیان و سربازان و مسئولین در ناحیه بسیج کمیل و ویژه عموم مردم در مسجد و هر کدام در ده جلسه پرداخت.

وی بیان داشت نشانه معرفت کامل زائر و محب امام حسین(ع) این است که به همان اندازه در جهت عشق حضرت مهدی(عج) هم صادقانه عمل کند در غیر اینصورت در وادی محبت امام حسین علیه السلام هم نمره عالی را دریافت نمی کند.

حسین زاده افزود: معرفت و نگاه دقیق به جریان عاشورا ما را به امام شناسی و عوامل موثر در انحطاط یا رشد جامعه در یاری امام می رساند.

این کارشناس مهدویت در جلسات «از معرفت حسینی تا معرفت مهدوی» به تطبیق شرایط زمان امام حسین علیه السلام بر جامعه فعلی پرداخت و اشاره کرد بصیرت و معرفت و محبت و اطاعت، عناصر مهم یاری امام در هر زمانی است. نباید اجازه داد عوامل مختلف بر یاری و تسلیم ما در برابر امام اثر منفی بگذارد.

حسین زاده عزاداری صحیح برای امام حسین علیه السلام را راز موفقیت شیعیان در راستای آمادگی در جهت یاری امام زمان عجل الله دانست و اشاره کرد: سوختن در عزای سید الشهدا علیه السلام، منتظر را تقویت می کند تا معیارهای لازم یک یار واقعی را بدست آورد.

این کارشناس همچنین به پیوند های بین نهضت سیدالشهدا علیه السلام و قیام جهانی حضرت مهدی عجل الله پرداخت که از جمله از این پیوندها، بررسی ویژگی های یاران امام حسین(ع) و یاران امام زمان(عج) می باشد.

وی گفت: تقوا، اخلاص، معرفت، شهادت طلبی بخشی از صفات مشترک بین یاران می باشد. اطاعت از نائب امام در عصر غیبت درسی واضح و ضروری از قیام سیدالشهدا علیه السلام است.

وی در پایان جلسات «از معرفت حسینی تا معرفت مهدوی» به اهمیت جهاد تبیین برای تقویت تمدن نوین اسلامی در مقیاس جهانی اشاره کرد.

تبیین اهداف قیام سید الشهدا و همچنین اهداف قیام جهانی حضرت مهدی عجل الله امری ضروری برای شیعیان می باشد تا در راستای نظم نوین جهانی موفق تر باشند.

قابل ذکر است این جلسات در ناحیه بسیج کمیل واقع در شهرک ابوذر برای پرسنل اعم از سربازان و مسئولین صبح ها از ساعت ۶ونیم تا ۷ونیم، در مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام واقع در میدان امام حسین(ع) بود و برای عموم مخاطبین بعد از نماز مغرب برگزار شد و مجتمع نیروی انتظامی واقع در سرافزاران ۱۸ بود که ویژه خانواده های نیروی انتظامی و با حضور مسئولین همراه بود.

سلسله جلسات از معرفت حسینی تا معرفت مهدوی در استان خراسان رضوی

۲ دیدگاه

  1. دیدگاه خاصی ندارم فقط نمیدونم چرا ما نمیشه در این جلسات شرکت کنیم فقط عکس میذارین ومیگین برگزارشد واین هم لینکش

    1. سلام و عرض ادب
      نظرتون رو به آخر همین خبر جلب میکنم
      “قابل ذکر است این جلسات در ناحیه بسیج کمیل واقع در شهرک ابوذر برای پرسنل اعم از سربازان و مسئولین صبح ها از ساعت ۶ونیم تا ۷ونیم، در مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام واقع در میدان امام حسین(ع) بود و برای عموم مخاطبین بعد از نماز مغرب برگزار شد و مجتمع نیروی انتظامی واقع در سرافزاران ۱۸ بود که ویژه خانواده های نیروی انتظامی و با حضور مسئولین همراه بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا