آیات مهدوی

آیات مهدوی – آیه ۲۰۰ سوره آل عمران

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ

موضوع: مرزبانی از حق بویژه امامت ومهدویت

داوود رقی از امام صادق علیه السلام پرسید: معنای سلام بر رسول خدا چیست؟ حضرت فرمود: آن‌گاه که خداوند متعال رسولش و جانشین رسولش و دخترش و دو فرزندش و همه ائمه و پیروانشان را آفرید، از آنان پیمان گرفت «أنْ یَصْبِرُوا وَ یُصَابِرُوا وَ یُرَابِطُوا وَ أَنْ یَتَّقُوا اللَّهَ» و به آنان وعده داد که زمین را تسلیم آنان گرداند…«سلام» بر رسول خدا صلی الله علیه و آله یادآور آن پیمان و آن وعده است، به امید آنکه در این وعده شتاب شود.

امام صادق علیه السلام هم چنین می‌فرماید:
«یَصْبِرُوا» یعنی بر آنچه در ماست(ولایت)، پایدار باشید، «یُصَابِرُوا» با یکدیگر در رویارویی علیه دشمن با ولیّتان پایدار بمانید، « یُرَابِطُوا» بر ثبات قدم و ماندنتان با امام محافظت نمایید».

در حدیثی از امام باقر علیه السلام نیز آمده است:
«اصْبِرُوا» بر واجبات پایدار باشید، «وَ صابِرُوا» با همدیگر در برابر دشمن استقامت بورزید، «وَ رابِطُوا» با امام منتظَرتان، ملازمت و همراهی داشته باشید».
نکته ها:
الف) یک انسان هم تکالیف و مسؤولیت‌های فردی دارد: «اصْبِرُوا» و هم تکالیف و مسئولیت‌های اجتماعی:«وَ صابِرُوا وَ رابِطُوا».
ب) امروز دشمن با تمام وجود به مبارزه با حق به‌ویژه ولایت، امامت و مهدویت پرداخته است ومنتظران باید با بصیرتِ تمام و تلاش ادامه‌دار و تقویت معرفت و شناخت درباره امام، مرزبانی خود را از مرزهای اعتقادی به‌ویژه امامت و مهدویت به خوبی انجام دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا