اخبارایلام

اولین مصاحبه دوره تربیت مربی معارف مهدویت در ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام، اولین مصاحبه دوره تربیت مربی معارف مهدویت در ایلام با حضور حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی‌پور مدیر آموزش و پژوهش بنیاد کشور در روزهای دوم و سوم آذرماه برگزار شد.

در مصاحبه این دوره، ۴۵ نفر از فعالان مهدویت استان که شامل اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، معلمین، مبلغین سطح استان می‌باشند شرکت داشتند. حجت الاسلام عباسعلی‌پور در مصاحبه با روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام، اهداف و مراحل این دوره را شرح داد و گفت:  یکی از اهداف جدی بنیاد در بحث ترویج و تعمیم فرهنگ مهدویت و تربیت نیروی انسانی کار آمد به عنوان مربیان مهدویت در سطح استان‌ها هستند. با هدف اینکه این دوستان  تربیت شوند و مهارت های لازم و محتوای لازم را فرا بگیرد  و بتوانند در ترویج فرهنگ مهدویت در مدارس، مساجد و در مراکز فرهنگی بین نوجوان‌ها و جوان‌ها بتوانند برای حضرت خدمت بکنند. در این راستا ما دوره‌های تربیت مربی را طراحی کردیم که این دوره‌ها بتوانند این تامین نیروی انسانی کار آمد و آموزش دیده را داشته باشد.

وی افزود: یکی از این دوره‌ها دوره‌ی تربیت مربی معارف مهدویت است. این دوره یکی از دوره‌های آموزشی هست که  در سه مرحله‌ی آموزش معارف عمومی، دوم در بحث مهارت های آموزش معارف و سوم در بحث گرایش‌های تخصصی توضیح مهدویت برگزار می‌شود و به تناسب این برگزاری موضوعاتی را شامل فرآیند آموزشی، جذب مخاطب، دوره تحصیل و آزمون را دارا می‌باشد. برای کسانی که موفق می‌شوند به صورت کامل در این دوره حضور پیدا کنند گواهی تربیت مربی صادر می‌شود و این‌ عزیزان پس از اخذ مدرک بصورت رسمی به عنوان مربی‌های مهدویت شناخته می‌شوند.

مدیر آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور در پایان اشاره کرد: الحمدالله با همت دوستان دفتر استان ایلام تعدادی از معلمین، طلبه‌ها و دانشگاهیان که سطح توانمندی خوبی هم داشتند به شرکت در این دوره علاقه‌مند بودن و برای مصاحبه حاضر شدند.  مصاحبه ابتدایی ورودی با این دوستان شکل گرفت و خداروشکر مجموعه فعالی از جوانان علاقمند که در کسوت معلمی و کسوت مبلغی برای فرهنگ دین کمک می‌کنند، ان شالله با آموزش و یادگرفتن مهارت‌ها بتوانند مبلغان خوبی برای معارف مهدویت باشند. اینجا وظیفه خود می‌دانم از زحمات برادران عزیزمان در دفتر استان ایلام مخصوصا مدیریت محترم جناب اقای رضایتی تقدیر و تشکر کنم که این زمینه را فراهم آوردند و این جذب مخاطب را داشتند تا این دوره برگزار شود و ما دعا می‌کنیم ان‌شالله با همت دوستان و لطف نظر خود حضرت دوره مفید و کار آمدی اینجا شکل بگیرد و نیروی‌هایی تربیت شوند که به سربازهای تبلیغی و ترویجی فرهنگ مهدویت در سطح استان تبدیل شوند.

اولین مصاحبه دوره تربیت مربی معارف مهدویت در ایلام برگزار شد اولین مصاحبه دوره تربیت مربی معارف مهدویت در ایلام برگزار شد اولین مصاحبه دوره تربیت مربی معارف مهدویت در ایلام برگزار شد اولین مصاحبه دوره تربیت مربی معارف مهدویت در ایلام برگزار شد اولین مصاحبه دوره تربیت مربی معارف مهدویت در ایلام برگزار شد اولین مصاحبه دوره تربیت مربی معارف مهدویت در ایلام برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا