اخبارکرمان

پانزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، پانزدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی بنیاد مهدویت کرمان روز سه‌شنبه چهارم مهر ماه با حضور مدیر و  کارکنان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله کرمان در محل دفتر بنیاد برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام رنجبر کارشناس فرهنگی بنیاد استان کرمان مباحث مبسوطی را در خصوص حضرت ولیعصرعجل الله تعالی فرجه الشریف بیان کرد.
رنجبر گفت: یکی از نکاتی که قابل توجه است بحث امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در سنین کودکی است. با توجه به اینکه حضرت سال ۲۹۵ متولد شده و سال ۲۶۰ پدر بزرگوارشان به شهادت رسیدند در سن ۵ سالگی به امامت رسیدند. و این هم در ذهن‌ها شبهه ایجاد می‌کند که چطور می‌شود یک کودک ۵ ساله به امامت برسد و در همین باره ابن حجر هیثمی از علمای اهل سنت می‌فرماید اختلافی که در بین فقهای اهل سنت در بحث مهدویت داریم همین است که اکثر علمای اهل سنت می‌گویند که امام زمان هنوز به دنیا نیامده است ولی خیلی از علائم ظهور را می‌توان در کتاب‌هاشان به عینه دید.

حجت الاسلام رنجبر در ادامه اظهار کرد: حالا ابن حجر هیثمی می‌گوید آنچه در شجر مطهر ظاهر شده این است که ولایت طفل صغیر صحیح نیست پس چگونه شیعیان به خود اجازه داده و گمان بر امامت کسی دارند که هنگام رسیدن به امامت ۵ سال بیشتر نداشته است و همچنین احمد کاتب هم از علمای اهل سنت می‌گوید معقول نیست که خداوند طفل صغیر را به رهبری مسلمین منصوب کند.
کارشناس مهدویت کرمان تصریح کرد: در بین مردم هم این اشکال در ذهنشان وارد می‌شود که چطور یک کودک ۵ ساله می‌تواند امام و رهبر باشد و جالب این است که در تاریخ هم نقل شده وقتی امام عسکری به شهادت رسید و جعفر کذاب عموی امام زمان خواست بر بدن مطهر نماز بخواند امام زمان ۵ ساله وارد می‌شود و می‌گوید عمو جان من وظیفه دارم بر بدن پدرم نماز بخوانم.

حجت الاسلام رنجبر تشریح کرد: جواب‌ها در این مورد زیاد هست که حقیر به دو مورد آن اشاره می‌کنم یکی اینکه امامت در سنین کودکی و نوجوانی یک امر محال و غیر مترقبه‌ای در مورد امام زمان نیست لذا نمونه‌های مختلفی را می‌توانیم ذکر کرد مثلاً امامت امام جواد علیه السلام که بنا به نقل شیخ مفید معتقد است که امام جواد علیه السلام در سن ۸ سالگی به امامت رسیده و همچنین در مورد امامت امام هادی هم به نقل از ابن حجر هیثمی می گوید که امامت امام هادی علیه السلام هم در سن ۹ سالگی اتفاق افتاده است.

در این جلسه بعد از صحبت‌های حجت الاسلام رنجبر حجت الاسلام سعید مصوبات جلسه قبل را مرور و هر یک از کارشناسان بنیاد ضمن اینکه گزارشی از فعالیت‌های خود در مراسم‌های نهم ربیع سالروز امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را  ارائه نمودند نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را هم مطرح کردند.
و در پایان هم حجت الاسلام عرب‌پور مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله ضمن جمع‌بندی تذکراتی را در مورد بهتر برگزار شدن مراسم‌های بنیاد بیان کرد.

پانزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا