اخبارخراسان رضوی

ویژگی های یاران حضرت مهدی(عج) در کلام آیت الله صدیقی در مشهد

گردهمایی علمی، آموزشی، تشکیلاتی کانون‌های مهدویت دانشگاه‌های سراسر کشور در مشهد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، گردهمایی علمی-آموزشی، تشکیلاتی کانون های مهدویت دانشگاه های سراسر کشور، دومین همایش حافظان، قاریان، مدیران دارالقرآن ها و فعالان قرآنی دانشگاه فرهنگیان و همایش کشوری دبیران تشکل های اسلامی این دانشگاه با برگزاری مراسم افتتاحیه در تالار قدس آستان مقدس رضوی در مشهد آغاز به کار کرد.

گفتنی است در این سه رویداد فرهنگی و اجتماعی مجموعاً بیش از ششصد نفر از دبیران کانون های مهدویت دانشگاه های سراسر کشور و نیز فعالان قرآنی و دبیران تشکل های اسلامی دانشگاه فرهنگیان شرکت دارند که علاوه بر زیارت امام رضا(ع) در دوره های توانمند سازی، حلقه های رشد و نشست های معرفتی شرکت کرده و از محضر اساتید مجرب همچون حجت الاسلام پناهیان، دکتر رحیم پور ازغدی و … بهره برده و در برنامه های فرهنگی و مذهبی تدارک دیده شده شرکت خواهند کرد.

گردهمایی علمی، آموزشی، تشکیلاتی کانون‌های مهدویت دانشگاه‌های سراسر کشور در مشهد، به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان و به میزبانی مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۶ آبان ۱۴۰۲ برگزار می شود که مراسم افتتاحیه در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.

آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در مراسم افتتاحیه این سه رویداد فرهنگی، در سخنانی با استناد به آیات قرآن کریم به بیان ویژگی های یاران حضرت مهدی(عج) پرداخت و برای موفقیت بیشتر کانون های مهدویت دانشگاه های کشور رهنمودهایی به دبیران این کانون ها ارائه داد.

آیت الله کاظم صدیقی که در جمع دبیران کانون‌های مهدویت دانشگاه های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه فرهنگیان و همچنین فعالان قرآنی و دبیران تشکل های اسلامی این دانشگاه سخن می گفت، با نقل یکی از مکاشفات حضرت آیت الله بهجت در حرم مطهر امام رضا(ع)، بیان کرد: هنگامی که ایشان در بارگاه رضوی به محضر امام رضا شرفیاب می شوند، امام هشتم(ع) عباراتی به ایشان القاء می کنند که یکی از این جملات این است که آیا ممکن است کسی به ما پناه بیاورد و ما به او پناه ندهیم؟

آیت الله صدیقی با تأکید بر این که ممکن نیست کسی واقعاً به امام رضا(ع) پناهنده شود و حضرت به او پناه ندهد، گفت: ما برای نجات مظلومین غزه هم پناهمان همین بارگاه مطهر است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده برخی از ویژگی های یاران حضرت مهدی(عج) را برشمرد و گفت: یاران امام زمان هم محبوب خدا هستند و هم خدا را دوست دارند و از رهبری الهی و مشروع تبعیت می کنند.

این مفسر قرآن با بیان این که تواب بودن از دیگر ویژگی های یاران امام زمان است اظهار کرد: هر کس توبه کند رفیق خدا می شود.

وی افزود: ۱۸ روایت از معصومان(ع) وجود دارد که بر مبنای آن اکسیر زیارت امام رضا(ع) مس وجود ما را تبدیل به طلای عرشی می کند و خدا خود این گوهر قیمتی را بازمی خرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان این که مجاهده در راه خدا دیگر ویژگی یاران حضرت مهدی(عج) است خاطرنشان کرد: در اینجا منظور هم جهاد سخت و هم جهاد نرم مانند جهاد با نفس و جهاد فرهنگی است، شما رزمندگانی هستید که هم جهاد اکبر، هم جهاد اوسط و هم جهاد اصغر را تمرین می کنید.

وی نترسیدن از جوسازی ها در راه هدف الهی را به عنوان دیگر ویژگی یاران امام زمان(عج) ذکر کرد.

مؤسس و تولیت حوزه علمیه امام خمینی(ره) با اشاره به انتظاراتی که از کانون های مهدویت می رود، گفت: یکی از انتظارات این است که کانون های مهدویت به صورت شبکه ای هم در سطح کشور و هم در خارج از کشور با یکدیگر ارتباط و تعامل داشته باشند.

آیت الله صدیقی با اشاره به دعای « للَّهُمَ عَرِّفْنِی نَفْسَکَ» خاطرنشان کرد: معرفت حوزوی و دانشگاهی یک بعد از معرفت است که مقدمه معرفت واقعی است اما کافی نیست چرا که معرفت در طهارت حاصل می شود.

امام جمعه موقت تهران به دبیران کانون های مهدویت گفت: خود را برای معرفت امام زمان تجهیز کنند و در بعدی از معرفه الحجه که از علم حاصل می شود به یقین برسند و هر کدام در کانونی چراغ راه شوند تا مسیر را برای کسانی که آشنا نیستند روشن سازند.

ویژگی یاران حضرت مهدی در کلام آیت الله صدیقی در مشهد

منبع: روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا