اخبارسیستان و بلوچستان

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان با امام جمعه ایرانشهر دیدار کرد

حجت الاسلام بزمانی امام جمعه ایرانشهر از جایگاه خوب و مطلوب بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در کشور و تلاش هایی که در این مورد در استان انجام می شود تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان با هدف بررسی مسائل، مشکلات و نحوه ترویج معارف مهدوی در منطقه، از دفتر ایرانشهر بازدید و سپس با امام جمعه ایرانشهر در روز دوشنبه پنجم تیرماه دیدار کرد.

در این جلسه امام جمعه ایرانشهر، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان و شهرستان ایرانشهر و مسئول روابط عمومی بنیاد حضور داشتند.

شهرکی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان بر ضرورت تأمین مکان اداری و جذب نیروهای داوطلب واجد الشرایط برای کار در بنیاد اشاره نمود و از اهتمام امام جمعه در این زمینه تشکر کرد.

سپس حجت الاسلام بزمانی امام جمعه ایرانشهر از جایگاه خوب و مطلوب بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در کشور و تلاش هایی که در این مورد در استان انجام می شود تقدیر و تشکر نمود.

وی اظهار داشت: ما باید خودمان را در مورد کم کاری هایمان سرزنش مورد مواخذه و مورد سئوال قرار دهیم، این وظیفه ماست، چرا که در هر مقطعی از تاریخ جامعه شیعی نسبت به ولایت تعهد داشته و می بایست پاسخگو مسئله ولایت باشیم.

امام جمعه ایرانشهر گفت: این دوره و زمان مربوط به امام زمان علیه السلام است، همه انبیاء هم که آمدند نتیجه کار را به خشت آخر سپردند، خشت آخر هم نبی مکرم اسلام(ص) است. تازه همان خشت آخر هم وعده و نوید این دوران را دادند، این دوران بسیار سخت دارای مشکل فرهنگ انتظار است. یک فرهنگ بسیار بسیار پر ثمر و پر ثواب یعنی کسانی که در این دوران هستند و زیست می کنند، زندگی آنها زیست فرهنگ مهدوی باشد و به عنوان یک مجاهد که منتظر آن حکومت ولایی وعده داده شده باشند.

حجت الاسلام بزمانی افزود: باید کاری کرد تا مردم نسبت به موضوع مهدویت دغدغه داشته باشند، مردم به همان میزان که نسبت به معیشت دغدغه دارند اگر نسبت به ولایت و مهدویت دغدغه می داشتند، تلاش می کردند، حرف می زدند و مطالبه گری می داشتند خیلی از کارها درست می شد.

وی بیان داشت: شهرستان ایرانشهر ظرفیت های خوبی دارد و می بایست از این ظرفیت در زمینه مهدویت استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا