اخبارمرکزی

اگر منتظران با وظایف خود آشنا نباشند و به آن عمل نکنند تاریخ تکرار خواهد شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، کلاس آموزش مهدویت با محوریت کتاب نگین یک با حضور میترا نجاتی از اساتید بومی استان روز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه در کانون تخصصی مهدویت شهرستان اراک برگزار شد.

در این کلاس آموزشی میترا نجاتی مطالبی را در خصوص وظایف منتظران بیان کرد و افزود: اگر منتظران با وظایف خود آشنا نباشند و به آن عمل نکنند، تاریخ تکرار خواهد شد و همان گونه که در زمان امام حسین (علیه السّلام)، شیعیان فراوانی وجود داشتند، لیکن از میان آنها، تنها ۷۲ نفر به وظیفه‌ خود عمل کردند و لذا امام حسین (علیه السّلام) تنها ماند و آن چه نمی‌بایست اتفاق بیفتد، اتفاق افتاد.
وی افزود: در زمان غیبت هم، چنانچه شیعیان به وظایف خود عمل نکنند، امام زمان تنها خواهد ماند و ظهورش به تاخیر خواهد افتاد.

نجاتی در ادامه بیان کرد: انسان در مسیر زندگی خویش ناگزیر به انتخاب رهبر است، که البته تقسیم بندی مردم در قیامت نیز بر اساس رهبرانشان خواهد بود. ( یوم ندعوا کل اناس بامامهم)
مدرس بومی استان افزود: پس آثار انتخاب رهبری و اطاعت از آن تا قیامت ادامه دارد و این رهبراست که زمینه ساز شقاوت یا سعادت مردم است به همین جهت جایگاه امام و رهبر در متن زندگی است نه در حاشیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا