اخبارکردستان

وحدت حقیقی بی شک در پرتو تفکر مهدوی محقق می شود

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) در استان کردستان عنوان کرد: وحدت حقیقی بی شک در پرتو تفکر مهدوی محقق می شود و آموزه های مهدویت حقانیت و آینده نگری اسلام را تضمین می کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کردستان، حجت الاسلام سیدمحمد سادات مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) در استان کردستان در همایش سالانه مدیران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) منطقه ۵ کشوری که در روز پنج شنبه سیزدهم مهر ماه در سنندج برگزار شد اظهار داشت: وحدت حقیقی بی شک در پرتو تفکر مهدوی محقق می شود و آموزه های مهدویت حقانیت و آینده نگری اسلام را تضمین می کند.

وی گفت: در استان کردستان جلوه های باشکوهی از وحدت مشاهده می شود، از ازدواج های اهل سنت و اهل تشیع با هم تا نامگذاری اسامی فرزندان به نام اهل بیت(ع) و بخصوص نام مهدی که نشان می دهد مردم از دیرباز علاقه خاصی به خاندان نبی مکرم اسلام(ص) داشته اند.

وی با بیان اینکه زمینه های وحدت در میان مردم زیاد است، افزود: عشق و محبت به پیامبر(ص) و قرآن کریم از ویژگی بارز این سرزمین است، به گونه ای که این دیار از قدیم سرزمین قرآن های تاریخی، مربیان، حافظین قرآن بوده است.

حجت الاسلام سادات تصریح کرد: علاوه بر پیامبر(ص) و قرآن کریم علاقه به اهل بیت(ع) بخصوص حضرت سیدالشهداء(ع) در کردستان موج می زند، طوری که در دو سال اخیر که زائرین اربعین حسینی، کردستان را محل عبور خود قرار داده و با استقبال مواکب کردستان ربرو شده است و این یک پدیده مبارک است.

وی با اشاره استقبال مردم کردستان از مواکب یادآور شد: در چند روز اخیر مهمانی بزرگ امت احمد در شهر سنندج برگزار شد که علی رغم تبلیغ مسموم رسانه های معاند و ضد انقلاب با استقبال قریب به ۲۰۰ هزار نفر ربرو شد و جلوه های زیبا از وحدت و همدلی به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام سادات گفت: عشق به امام زمان(عج) از ویژگی دیگر مردم کردستان است زیرا در کلاس های آموزش در دانشگاه ها، مدارس و برخی از مراکز نظامی استقبال مردم اهل سنت کردستان به موضوع مهدویت بسیار خوب است لذا می طلبد که باور عمومی نسبت مهدوی تثبیت کنیم و به همین خاطر آموزش در اولویت برنامه های این بنیاد می باشد.

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) در استان کردستان در پایان ضمن تاکید بر تقویت برنامه های این بنیاد؛ عنوان کرد: بر اساس چشم انداز که بر اساس زیست بوم پیش بینی شده است، تلاش بر این است که استان کردستان بتواند فعالیت های خوبی را در سطح کشور به نظاره و منصه ظهور برساند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا