اخبارمرکزی

دومین دوره آموزشی تربیت مربی کودک، نوجوان و خانواده با موضوع نماز و مهدویت در استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، دومین دوره آموزش حضوری تربیت مربی نماز و مهدویت روز دوشنبه ۲  مرداد ماه با حضور حجت الاسلام آرزومندی از مدرسین مرکز تخصصی نماز، حجت الاسلام مصطفی شریفی از مدرسین بومی مهدویت استان، مریم صالحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش و حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان در محل دبیرستان دین و دانش شهرستان اراک برگزار شد.

این دوره ۳۲ ساعته از روز  پنجشنبه ۷  اردیبهشت ماه سال جاری به صورت حضوری با دعوت از اساتید مرکز تخصصی نماز و مهدویت به مدت ۸ ساعت آغاز و ۸ ساعت در فضای شاد با همان اساتید بحث ادامه پیدا کرد و روز دوشنبه ۲ مرداد ماه در دو کلاس: شیوه های دعوت به نماز، با تدریس حجت الاسلام آرزومندی و کلاس سبک زندگی مهدوی با تدریس حجت الاسلام شریفی در دو تایم صبح و عصر به مدت ۸ ساعت برگزار شد.

در ابتدای این دوره حجت الاسلام رودبارانی ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا اباعبدالله الحسین (ع) و خیر مقدم و خوش آمدگویی به مربیان مطالبی را در خصوص آشنایی دانش آموزان  با نماز و حضرت ولیعصر(عج) بیان و برای موفقیت در امر تربیت دینی و مهدوی یک فرمول طبق آیه ۹۶ سوره مبارکه اعراف ارائه کرد.

وی افزود: یک مربی موفق باید دارای سه ویژگی باشد، اول انگیزه، دوم برنامه و سوم امکانات که خدای متعال در همین آیه می فرماید دو مورد اول با شما مورد آخر با من.

رودبارانی گفت: پرداختن به تربیت نوآموزان جامعه اسلامی و تلاش برای تحقق حیات طیبه و قرب الهی، همواره از دغدغه های نظام تعلیم و تربیت بوده است، و در این راستا گام های گوناگون در تربیت دینی و قرآنی برداشته شده است، همانا کوشش برای تربیت انسان های موحد ، امیدوار به آینده و منتظر باید همیشه ادامه دار باشد تا بتوانیم به یاری خداوند متعال ، فرهنگ مهدویت و سبک زندگی مهدوی را در بین آحاد جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان ، با همکاری شما معلمان گسترش دهیم.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان در ادامه گفت: آموزش و پرورش با بهره گیری از معلمان و مربیان توانمند، مهم ترین نهاد تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان و آشنایی آنها با سبک زندگی حضرت مهدی (عج) می باشد.   

دومین دوره آموزشی تربیت مربی کودک، نوجوان و خانواده با موضوع نماز و مهدویت در استان مرکزی

دومین دوره آموزشی تربیت مربی کودک، نوجوان و خانواده با موضوع نماز و مهدویت در استان مرکزی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا