اخبارگلستان

بیست و پنجمین ندبه اجتماع قلوب گرگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گلستان، همزمان با ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها، بیست و پنجمین ندبه اجتماع قلوب گرگان با گرامیداشت شهدای مدافع حرم و امنیت استان گلستان برگزار شد.

این مراسم معنوی با نوای حاج مهدی سروری از مشهد مقدس و با کلام حجت الاسلام والمسلمین استاد فوادیان از مرکز تخصصی مهدویت قم در روز جمعه بیست و یکم اردیبهشت ماه در مسجد جامع اوزینه برگزار شد.

حجت الاسلام فوادیان در این مراسم گفت: اولین و مهم‌ترین وظیفه‬ ‏ای که هر شیعه منتظر برعهده دارد، کسب معرفت نسبت به وجود مقدس امام و حجت زمان خویش است.

وی افزود: این موضوع چنان اهمیتی دارد که در روایات بسیاری که شیعه و اهل سنّت از پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصومین (ع) نقل کرده‬ ‏اند، چنین آمده است: «مَنْ ماتَ وَ لَمْ یَعْرِفْ إِمامَ زَمانِهِ ماتَ میتَهً جاهِلِیَّهً؛ هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلی مرده است».

استاد مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: وظیفه مهم دیگری که هر شیعه منتظر بر عهده دارد، پیراستن خود از ویژگی‌های ناپسند و آراستن خود به اخلاق نیکو است.

وی در پایان تاکید کرد: حفظ و تقویت پیوند قلبی با امام عصر (ع) و تجدید دائمی عهد و پیمان با آن حضرت، یکی دیگر از وظایف مهمی است که هر شیعه منتظر در عصر غیبت بر عهده دارد. بدین معنا که یک منتظر واقعی حضرت حجت (ع) با وجود غیبت ظاهری آن حجت الهی هرگز نباید احساس کند که در جامعه، رها و بی‏‬ مسئولیت رها شده است و هیچ تکلیفی نسبت به امام و مقتدای خود ندارد.

بیست و پنجمین ندبه اجتماع قلوب گرگان بیست و پنجمین ندبه اجتماع قلوب گرگان بیست و پنجمین ندبه اجتماع قلوب گرگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا