لرستان

کارگاه توانمندسازی معارف مهدویت ویژه ائمه جماعات دستگاه های اجرایی برگزار شد

به گزارش روابط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان لرستان، کارگاه توانمندسازی معارف مهدویت ویژه ائمه جماعات دستگاه های اجرایی با حضور استاد مرکز تخصصی مهدویت در تاریخ دوازدهم اسفند ماه برگزار شد.

استاد مرکز تخصصی مهدویت در خصوص اهمیت کارگاه توانمندسازی معارف مهدویت ویژه ائمه جماعات دستگاه های اجرایی اظهار داشت: مهدویت یک موضوع جهانی است برای اینکه همه ی مردم جهان اعتقاد به ظهور منجی دارند و مهدویت یک موضوع اعتقادی، سیاسی، فرهنگی و یکی از مسائل مهم اعتقادی به شمار می آید و خداوند پیامبر را واسطه نزول قرآن قرار داده است چون انسان ظرفیت مستقیم واقع شدن نزول را ندارد.

وی گفت: از جمله مباحثی که در جلسات توانمندسازی بیان می‌شود می‌توان به موضوعات محوری ظهور، علائم و شرایط ظهور، مهدویت، ضرورت و فواید امام غایب (عج)، امام مهدی (ع) در قرآن و روایات، رجعت، مهندسی فرهنگی و فرقه‌شناسی اشاره کرد.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت تببین مناسب و بهتر مصادیق کارکردهای اجتماعی فرهنگ انتظار جهت رسیدن به اهداف مورد نظر فرهنگ سرای انتظار، عنوان کرد: کانون‌های تخصصی انتظار واحدهایی هستند که فعالیت‌های مختلف مشارکت جویانه را برای تحقق جلوه اجتماعی گفتمان انتظار در جامعه انجام می‌دهند.

برگزاری کارگاه توانمندسازی معارف مهدویت ویژه ائمه جماعات دستگاه های اجرایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا