اخبارخراسان رضوی

چگونگی ترغیب نوجوانان مهدوی به حجاب

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، مرضیه محمدی کارشناس بنیاد استان در جمع مداحان سازمان تبلیغات اسلامی که در تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه در مکان زینبیه واقع در خیابان شهید مطهری برگزار شد، از چگونگی ترغیب نوجوانان مهدوی به حجاب سخن گفت.

محمدی یکی از عوامل ایجاد ناهنجاری ها را بی توجهی به مقوله ای به نام عفت دانست و افزود: عفت عمومی مصادیقی دارد که شامل ده مورد می‌باشد: عفت در اندیشه، عفت در گفتار، عفت در نگاه، عفت در چشایی، عفت در دامن، عفت در پوشش، عفت در راه رفتن، عفت در ارتباط با نامحرم، عفت در ارتباط با رسانه و عفت در معماری است.

وی در اهمیت یکی از مصادیق عفت ادامه داد: گرانبهاترین سرمایه ای که خداوند به انسان هدیه کرده قوه تفکر و تعقل است و رفتار انسانی چه خیر و چه شر از افکار انسان سرچشمه میگیرد و هر آنچه به آن بیندیشیم برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم پس رعایت عفت در اندیشه بسیار مهم است.

محمدی شناخت ویژگی‌های دوران نوجوانی را قدم اول ارتباط دانست و به شش مورد آن اشاره کرد: تشخص و برتری طلبی، ستایش خواهی، خودشناسی و حق شناسی، مواجهه با واقعیت ها، الگوسازی و الگوگیری، دوستی های افراطی.

این کارشناس مهدویت در انتهای بحث چگونگی ترغیب نوجوانان مهدوی به حجاب بیان داشت: دعوت موفق به حجاب فاطمی بعنوان مقدمه ای برای زمینه سازی ظهور اگر با در نظر گرفتن مصادیق ده گانه عفت و رعایت آن در محیط خانه و التزام به آن در رفتار والدین همراه با در نظر گرفتن ویژگی های دوران نوجوانی باشد نتیجه مطلوبی خواهد داشت.

در این جلسه مداحان سازمان تبلیغات اسلامی به همراه دخترانشان حضور داشتند که به دخترانی که اجرای سرود داشتند هدیه تقدیم شد.

قابل ذکر است که محمدی کارشناس بنیاد استان، روز ولادت حضرت معصومه(س) جشن نماز برای دختران دبیرستانی در مجموعه بنیاد رضوان واقع در سرافرازان ۴۰ را برگزار کرد، همچنین در مکان زینبیه به مناسبت دهه کرامت تاریخ ۲۱ اردیبهشت مراسم جشنی داشت و به موضوع چگونه در این عصر و زمان نوجوانان را ترغیب به حجاب کنیم پرداخت.

چگونگی ترغیب نوجوانان مهدوی به حجاب

چگونگی ترغیب نوجوانان مهدوی به حجاب

چگونگی ترغیب نوجوانان مهدوی به حجاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا