اخبارالبرز

مراسم تکریم بانوان مهدوی همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز‌، مراسم تکریم بانوان مهدوی با همکاری و مشارکت اداره اوقاف و امور خیریه استان البرز و با حضور بانوان، مربیان، فعالین و خیرین مهدوی در سالن همایش آستان مقدس امامزاده محمد در روز چهارشنبه سیزدهم دی ماه همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت آیات کلام الله مجید، عسگری مدیر بنیاد البرز پیرامون شخصیت و ویژگی‌های حضرت فاطمه سلام الله علیها سخنرانی کرد.

حجت الاسلام عسگری با اشاره به حدیث پیامبر(ص) که در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:(هِیَ الصدیقهُ الکبری) به ذکر مطالبی پیرامون این حدیث پرداخت.

وی گفت: ما روزانه در نمازها ده مرتبه از خداوند می خواهیم که ما را به راه راست یعنی راه کسانی که به آنها نعمت داده شده هدایت کند. اما سوال اینجاست که خداوند به چه کسانی نعمت داده است؟

مدیر بنیاد استان ادامه داد: همانطور که می دانید در قرآن سوره نساء آیه ۶٩ آمده است که خداوند به نبیین و صدیقین(اولیای الهی و اهل بیت علیهم السلام) و شهدا و صالحین نعمت داده است، و با استناد به آیات قرآن اهل بیت همان صدیقین هستند و حضرت زهرا سلام الله علیها در بین صدیقین، الصدیقه الکبری هستند.

حجت الاسلام عسکری با ذکر روایتی از امام باقر علیه السلام گفت: به فرموده ایشان نبوت هیچ پیامبری کامل نشد، مگر اینکه او به محبت و فضیلت حضرت فاطمه سلام الله علیها اقرار کرد و همچنین امام صادق علیه السّلام در ذکر فضائل حضرت زهرا سلام الله علیها فرموده اند: کسی که بتواند حق معرفت مادر ما فاطمه را ادا بکند، گویا شب قدر را درک کرده است و این در حالیست که خداوند در سوره قدر می فرماید: و تو چه میدانی شب قدر چیست؟ یعنی اگر توانستیم فضیلت شب قدر را درک کنیم پس می‌توانیم فضائل حضرت صدیقه کبری را هم درک کنیم.

وی در ادامه سخنان خود به نکاتی در ارتباط حضرت مهدی(عج) و حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره کرد و گفت: بعضی علما اهل سنت حضرت مریم را سیده النساء العالمین و حضرت زهرا را سیده النساء المسلمین می‌دانند، درحالیکه آقای آلوسی که از بزرگان اهل سنت است در کتاب تفسیر روح المعانی می‌گوید: برای اینکه شأن و فضیلت فاطمه را درک کنیم باید به حدیثی از پیامبر که در بین اهل شیعه و سنی معتبر است توجه کنید و حدیث این است که در آینده عیسی پسر مریم از آسمان به زمین خواهد آمد در حالی که امام و مولای او از بین مسلمانان است و حضرت عیسی در نماز به او اقتدا می‌کند و او مهدی فرزند پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم است. آلوسی می‌گوید از این روایت می‌فهمیم که وقتی عیسی از آسمان به زمین می‌آید و به امام مسلمین یعنی مهدی اقتدا می‌کند یعنی مادر مهدی فاطمه زهرا سلام الله علیها سیده النساء العالمین است.

در ادامه این مراسم گروه سرود دختران فاطمی دو سرود ویژه ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و شهادت حاج قاسم اجرا کردند.

سخنرانی استاد اخلاق سید صدرالدین حسینی، تقدیر از بانوان فعال مهدوی و خیرین مهدوی بنیاد البرز، اهداء کتاب توقف ممنوع به شرکت کنندگان و در پایان نماز جماعت و پذیرایی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

مراسم تکریم بانوان مهدوی همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) برگزار شد مراسم تکریم بانوان مهدوی همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) برگزار شد

مراسم تکریم بانوان مهدوی همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا