اخبار

تاکید مراجع و علمای حوزه علمیه قم بر پاسخگویی به شبهات مهدویت

علما و مراجع حوزه علمیه قم در دیدار با تولیت مسجد مقدس جمکران نسبت به ارائه خدمات به زائران و پاسخگویی به شبهات پیرامون مهدویت تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد ضمن تبریک انتصاب وی به سمت تولیت مسجد مقدس جمکران، با اشاره به نگاه برخی افراد کج سلیقه به مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: این مکان مقدس در دوران طلبگی ما یک چهار دیواری کوچک بود، ولی امروز شاهدیم چه عظمتی یافته و چه میزان زائر دارد.

وی ادامه داد: افرادی که درباره این مکان مقدس شبهه وارد می کنند اشتباه می کنند؛ چرا که این مرکز بزرگ، زائران زیادی به ویژه از جوانان دارد که در اینجا انابه و توبه می کنند و مسیر زندگیشان عوض می شود.

در ابتدای این دیدار، تولیت مسجد مقدس جمکران، گزارشی از برنامه های جدید این مسجد ارائه کرد.

ضرورت معرفی معارف مهدوی و پاسخگویی به شبهات

تاکید مراجع و علمای حوزه علمیه قم بر پاسخگویی به شبهات مهدویت

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در دیدار تولیت مسجد مقدس جمکران، گفت: امیدوارم موفق به ایجاد یک تحول واقعی، نه تحول خرافی در این مکان مقدس شوید. به نظر من هنوز مرز این دو تحول از هم تفکیک نشده است. در گذشته شاهد بودیم که شبه ضریح‌های شیشه‌ای در آنجا درست کرده بودند و مردم در آن پول می‌ریختند اینگونه کارها درست نیست.

ظرفیت کار فرهنگی در مسجد جمکران بسیار آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی ادامه داد: جمکران محور توجه مسلمین و شیعیان قرار گرفته مناسب است هسته‌هایی برای معرفی امام زمان(عج)در آنجا بوجود آید و فقط به خواندن نماز زائرین در آن مکان شریف بسنده نشود بلکه ترتیبی اتخاذ شود که در قسمت‌هایی از مسجد حلقه‌های معرفتی و اعتقادی بر پا شود و ضمن پذیرایی مختصر چند حدیث و مطلب مهم درباره امام عصر بشنوند و آگاهی و معرفتشان به حضرت را افزایش دهند.

وی اضافه کرد: گاهی مطالب انحرافی از تریبون‌های رسمی نیز منتشر می‌شود مثل آنکه برخی وقائع نظیر پیاده‌روی اربعین را به عنوان علامت ظهور معرفی می‌کنند در حالی‌که این حرف دروغی بیّن است. بله از این مراسم عظیم و با شکوه می توان به عنوان یک بشارت و آمادگی مردمی است.

آیت الله فاضل لنکرانی ادامه داد: بزرگترین خدمتی که شما می‌توانید کنید این است که واقعیت زلال حقیقت حضرت مهدی(عج) را مطرح سازید تا این مسائل انحرافی آرام آرام محو گردد. وجود و تعدد مراکز فعال پژوهشی مهدویت در قم بستر مناسبی را برای شما فراهم کرده که با ارتباط و همکاری با آنها می توانید این هدف را دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا