اخبارایلام

جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام، جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اله‌نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در روز دوشنبه بیست و هفتم شهریورماه و با حضور اعضا در محل دفتر امام جمعه شهر ایلام برگزار شد.

جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان ایلام برگزار شد

در ابتدای این جلسه فیض اله رضایتی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام گفت: ما باید برای امام زنده خود که حجت خداست بیشتر تلاش کنیم. جلسات فراوانی برای امام شهید ما برگزار می‌شود که خیلی خوب و تأثیرگذار است. همین روند نیز باید برای امام عصر، حضرت مهدی موعود(عج) تکرار شود. باید تلاش کنیم برای ایجاد زمینه ظهور و باید در این زمینه بسیار اهمیت قائل شویم. این امر مستلزم این است که همه پای کار باشند و یک تلاش همه جانبه صورت گیرد.

وی افزود: نسل امروز خیلی از ارزش‌های مهدوی دور شده است و ما باید تلاش کنیم که این فاصله را برگردانیم. باید کارهای زیادی در زمینه‌های مختلفی انجام شود. آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به عنوان خط مقدم آموزش‌های مهدوی شناخته می‌شوند و باید در میان این دو جامعه هدف کار شود. ما ۴۵ مربی کودک و نوجوان پرورش داده‌ایم که برای انجام آموزش‌های مهدوی در سطح مدارس و مهد کودک‌ها آمادگی لازم را دارند. اما ظرفیت استان این نیست و باید تعداد مربیان تخصصی ما بسیار بیشتر باشد. این ضعف کمبود مربی از طریق دعوت اساتید تخصصی از قم برطرف می‌شود ولی برنامه ما این است که با تربیت مربی بومی هم هزینه‌ها را کم کنیم و هم مربی در دسترس داشته باشیم. در این راستا همکاری حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات و دانشگاه فرهنگیان لازم و ضروری است. این مهم در دهلران برطرف شده است. امام جمعه دهلران با صرف هزینه و وقت توانست مربیان لازم این شهرستان را تربیت کرده و مورد استفاده قرار دهد. انتظار ما این است که در سطح استان نیز این روند ادامه پیدا کند.

رضایتی ادامه داد: سوم مهرماه روز آغاز امامت امام زمان(عج) می‌باشد.طبق برنامه ریزی انجام شده در این روز زنگ آغاز امامت امام زمان(عج) در مدارس به صدا در خواهد آمد و لازم است که با هماهنگی سازمان تبلیغات، حوزه علمیه و اوقاف و امور خیریه در جهت تخصیص روحانی جهت آموزش معارف مهدوی در این روز در سطح مدارس همکاری لازم صورت پذیرد. یکسری برنامه‌های شاخص نیز برای نهم ربیع الاول اختصاص داده شده است که با همکاری دستگاه‌ها اجرایی از جمله شهرداری، سازمان تبلیغات و اوقاف برگزار خواهد شد.

جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان ایلام برگزار شد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه تیر دشمن برای آشوب جدید در کشور به سنگ خورد و مردم با ضد انقلاب همراهی نکردند، گفت: برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید بر تقویت باورهای دینی و اسلامی در سطح جامعه کار کرد.

 حجت الاسلام اله نور کریمی تبار در نشست با اعضای شورای سیاستگذاری فعالیت‌های مهدوی در ایلام با تقدیر از تلاش‌های این شورا به خصوص ایام اربعین، اظهار کرد: طبق روایت امام صادق(ع) کسانی که منتظر ظهور امام زمان(عج) باشند، برترین افراد هر زمانی هستند.

وی با بیان اینکه انتظار کشیدن برای ظهور امام زمان(عج) باید در سطح جامعه ما نهادینه و جوانان و نوجوان کشور را با امام زمان(عج) آشنا کرد، افزود: باید جامعه را برای ظهور امام زمان(عج) فراهم کنیم و در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ انتظار در بین آحاد جامعه به ویژ قشر نوجوانان و جوانان کار کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه کسی که منتظر است باید مقدمات و زمینه ظهور را در خود و جامعه فراهم کند، یادآور شد: بایستی احساس نیاز به امام زمان(عج) در جامعه را فرهنگ سازی کنیم، بایستی نقش و تاثیر امام زمان(عج) را در هدایت، محافظت و دفع بلاها از جامعه اسلامی برای آحاد مردم و نسل جوان تبیین شود.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به نقشه های پی درپی دشمنان برای ملت و نظام اسلامی، افزود: دشمنان مردم و انقلاب اسلامی، سعی کردند با ائتلاف های مختلف، آشوب و اغتشاش دیگری در کشور ایجاد کنند و البته بازهم تیر آنها به سنگ خورد و مردم با آنها همراهی نکردند.

امام جمعه ایلام گفت: دشمنان و ضد انقلاب شبانه روزی در حال برنامه ریزی برای کشور هستند، جوانان و نوجوانان را بایستی از این تهاجم فرهنگی و جنگ نرم از طریق ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت آگاه کرد.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه هیاهوی دشمن برای اغتشاش در کشور به جایی نرسید، ابراز کرد: دشمن تلاش می کند برای کودکان، جوانان و نوجوانان کشور شبهه ایجاد کند، باید در این زمینه بیشتر کار کنیم و پاسخگوی شبهات در سطح جامعه باشیم.

وی تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی بسیار خوبی در زمینه مهدویت برای پاسخگویی به شبهات در کشور ایجاد شده که به طور تخصصی به شبهات و سئوالات پاسخ می دهند، در استان ایلام نیز باید تلاش کنیم فرهنگ مهدویت در استان بیشتر از گذشته گسترش پیدا کند.

امام جمعه ایلام با تاکید بر تلاش برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد و رونق نماز جماعت، افزود: برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان باید بر تقویت باورهای دینی و اسلامی در سطح جامعه کار کرد.

وی در پایان جلسه شورای سیاستگذاری مهدویت خاطرنشان کرد: در حوزه تبلیغات سوء دشمنان و معاندین در فضای مجازی باید کار و تلاش کرد، رسانه ها در زمینه گسترش فرهنگ مهدویت در جامعه بسیار تاثیرگذار هستند، باید کارهای فرهنگی شاخص در استان برای جذب جوانان اجرایی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا