اخبارخراسان رضوی

بررسی شیوه های انتقال معارف مهدویت به کودکان در مشهد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، جلسات هم اندیشی و هم فکری مربیان مهدویت پیرامون بررسی شیوه های انتقال معارف مهدویت به کودکان در تاریخ دوازدهم و سیزدهم و شانزدهم خرداد ماه با حضور طاهره خالق نیا، الهه فاطمی، الهام فاطمی، زهره زنگنه، زهرا جوکار، زهرا رمضان پور و دنیا تبریزیان برگزار شد.

مربیان باسابقه مهدویت استان که در زمینه کار با کودک و انتقال صحیح و اصولی معرفت و محبت امام مهدی(عج) با شیوه‌های متنوع و جذاب، دارای تجارب موفقی بودند به بحث و گفتگو پرداختند.

چیستان، کارت بازی، بازی‌های فکری، بازی های حرکتی از جمله شیوه‌های انتقال معارف مهدویت به کودکان مطرح شده در این جلسه بود.

انسجام و هم افزایی، بسط و گسترش شیوه ها، خلاقیت و ایده پردازی و ارتقاء روش‌ها، هدفمند بودن بازی‌ها، مهدویت محور بودن شیوه‌ها از جمله موارد مورد توجه مربیان مهدویت استان بود.

انتقال معارف مهدویت به کودکان

همچنین کارشناسان مهدوی در تکاپوی برنامه ریزی برای عید غدیر برای بازی های خلاقانه و به چالش کشیدن نوجوانان که در آن به بهترین شکل محتوای غدیر را بصورت مهارت محور در قالب اردوی یک روزه ارائه شود.

گفتگو و بررسی بازی های فعال همچون پانتومیم، لب خوانی، مشاعره‌، شیرین کاری، ادا بازی‌، تریبون آزاد، بازی با کلمات‌، مسابقات مادر دختری از جمله این موارد بود که متناسب با سنین مختلف ویژه پاتوق ها، جشن ها، مناسبتهای مذهبی در محیط بسته و باز و اردویی در راستای تفهیم معارف مهدوی قابل اجراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا