اخبارقم

جلسه شناسایی ظرفیت ها و بررسی فعالیت های اثر گذار مهدوی در آموزش و پرورش قم برگزار شد

به همت واحد کودک و نوجوان بنیاد استان قم جلسه شناسایی ظرفیت ها و بررسی فعالیت های اثر گذار مهدوی در آموزش و پرورش با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش کشور در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قم، به همت واحد کودک و نوجوان بنیاد استان قم جلسه مشترک با حضور حجت الاسلام نیکزاد مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش کشور، سعید ریحانی سرپرست معاونت مطالعات و راهبری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، حجت الاسلام کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام یوسفیان مسئول واحد کودک و نوجوان مرکز و حجت الاسلام محمدی مسئول واحد کودک و نوجوان بنیاد استان در روز یکشنبه دوم اردیبهشت در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محمدی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و اساتید مرکز تخصصی و تشکر از حضور آنان در این جلسه به ظرفیت های موجود در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) جهت فعالیت های متنوع در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: مجموعه آموزش و پرورش و مدارس یکی از مهم ترین گروه های مورد نظر برای انجام فعالیت های مهدوی از طرف بنیاد بوده است و با عنایت حضرت ولی عصر(عج) تا کنون فعالیت های متنوعی برای دو گروه دانش آموزان و فرهنگیان محترم انجام شده است. که از جمله این فعالیت ها می توان به مواردی همچون: تولید محتواهای مهدوی هدفمند، برگزاری جلسات و کارگاه های کاربردی در مدارس، برگزاری مسابقات و پویش های مهدوی کشوری، اعزام مبلغ و کارشناس تخصصی مهدوی به مدارس و ادارات آموزش و پرورش اشاره کرد.

حجت الاسلام کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت، با اشاره به اهمیت کار برای کودکان و نوجوانان گفت: حضرت امام خمینی(ره) در اهمیت فعالیت برای کودکان می فرمایند: «آموزش ابتدایی را دریابید که دانشگاه دیر است.» در آموزه های دینی هم بر اهمیت کار تربیتی برای کودکان و نوجوانان تاکید شده است. باید تلاش شود تولیدات مهدوی در آموزش و پرورش به درستی معرفی و مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه حجت الاسلام یوسفیان ضمن تشکر از تشکیل این جلسه، به معرفی برخی از محصولات و کتب مهدوی پرداخت و به اهمیت نقش ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در معرفی و توزیع این آثار اشاره کرد.

حجت الاسلام نیکزاد مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش کشور پس از شنیدن سخنان مسئولین حاضر در جلسه، گفت: از بیانات اساتید محترم و نکاتی که مطرح کردند، تشکر می کنم . این جلسه با هدف کسب اطلاعات بیشتر از ظرفیت های موجود در عرصه مهدویت و آشنایی با آثار تولید شده در این حوزه برگزار شد. خداوند متعال را شاکریم که توفیق حضور در این جمع را عنایت فرمود. ستاد همکاری های حوزه؛ ظرفیت های مختلفی برای فعالیت های مهدوی دارد که همکاران ما آمادگی شروع فعالیت های مد نظر را به صورت گام به گام دارند.

در پایان جلسه سعید ریحانی سرپرست معاونت مطالعات و راهبری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش ضمن تشکر از واحد کودک و نوجوان بنیاد استان قم به خاطر هماهنگی های تشکیل این جلسه، از آمادگی این ستاد جهت همکاری های ویژه با مجموعه مهدویت خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا