اخبار

شهید جمهور و درس هایی برای منتظران

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج), شهادت رئیس جمهور عزیز ما در این حادثه ناگوار، بهتی بر ملت شریف ایران و بر کل جهان وارد ساخت که دراین نوشتار، نگاهی کوتاه به برخی ویژگی های این شخصیت برجسته و درس هایی برای منتظران داریم.

ویژگی های شهید خدمت، سرآمد منتظران

قطعا خانواده پاک و متدین این بزرگوار تاثیر بسزایی در رشد ویژگی های منحصر به فرد وی دارد. محیط سالم خانواده، نان حلال، دغدغه تربیت ولایی فرزندان، ساده زیستی، اخلاق مداری و وظیفه محوری از جمله امتیازات این خانواده اصیل و متدین است.

او که کارآمد و باکیفیت بود و البته خادم الرضا(ع) و همه تلاش خود را برای خدمت به بارگاه منور رضوی و زائرین حریم نور به کار بست و نام خود را در خدمت به خاندان اهل بیت ثبت کرد.

این عالم مجاهد را می توان سرآمد منتظران خواند. او انتظار فعال و سازنده و پویا را تحقق عینی بخشید و با امید و مجاهدت و تلاش حداکثری از همه توان خود و بلکه بیشتر از توان، در راه زمینه سازی قیام عدل جهانی مهدی موعود(عج) بهره برد.

چنانکه نبی خاتم صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ فرمود: أَفْضَلُ جِهَادِ أُمَّتِی اِنْتِظَارُ اَلْفَرَجِ. ( تحف العقول، جلد۱، صفحه۳۷) و در جایی دیگر فرمود: أَفْضَلُ اعمال أُمَّتِی اِنْتِظَارُ اَلْفَرَجِ. (کمال الدین، جلد۲، صفحه۶۴۴) پس روشن است که عمل جهادگونه و تلاش حداکثری لازم است و هرقدر انتظار بیشتر باشد تلاش و جهاد و زمینه سازی و آمادگی بیشتر است.

شهید جمهور خستگی ناپذیر، خود را وقف کرد وقف مردم، وقف خدمتگذاری صمیمی و مخلصانه، وقف خدمتگذاری باارزش، وقف تلاش برای خدمت به مردم و کشور آن هم تلاش شبانه روزی برای پیشرفت و اصلاح امور، تلاشی که حتی آزردگی هایش از ناسپاسی و طعن برخی بدخواهان مانع آن نمی شد. تلاشی که خدمت رسانی هدف آن بود خدمت رسانی به مردمی از همین آب و خاک در نقاط دورافتاده یا حادثه دیده که مورد توجه نبودند و نیاز به حمایت داشتند. تلاشی که در آن صلاح و رضایت مردم بر همه چیز ترجیح داشت بر این اساس که رضایت الهی را در پی دارد.

و به گفته رسول خدا(ص) خلق خدا، عیال خدایند و کسی که به این مردم سود رساند محبوبترین نزد خداست: قَالَ رَسُولُ اَللَّهِ صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ : اَلْخَلْقُ عِیَالُ اَللَّهِ فَأَحَبُّ اَلْخَلْقِ إِلَى اَللَّهِ مَنْ نَفَعَ عِیَالَ اَللَّهِ وَ أَدْخَلَ عَلَى أَهْلِ بَیْتٍ سُرُوراً . الکافی، جلد۲، صفحه۱۶۴

پس ای محبوب خدا که بین مردم بودی و مردم تو را از خودشان می دانستند خون تو چه قدرتی دارد؟!

شهید جمهور و درس هایی برای منتظران

ویژگی خون شهید مجاهد

هر چند شهادتت در این حادثه سنگین، سخت و طاقت فراست ولی برکات و عظمت خونت غیر قابل وصف است.

مهمترین آن را می توان اتحاد و همدلی مردم خواند که خود رمزی از رموز گشایش و فرج است: وَ لَوْ أَنَّ أَشْیَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اَللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اِجْتِمَاعٍ مِنَ اَلْقُلُوبِ فِی اَلْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ اَلْیُمْنُ بِلِقَائِنَا … الاحتجاج، جلد۲، صفحه۴۹۸

بیداری و بصیرت را در مردم زنده تر از قبل کرد ، تعالی فکر و افق دید به عموم مردم داد و در نهایت آمادگی بیشتر برای یاری امام و حرکت مستمر در راه رسیدن به قله را ایجاد کرد.

درسی برای منتظران

درسی که می توان از زندگی این مسئول محترم و مغتنم گرفت چیزی نیست جز تلاش حداکثری در هر جایگاه و سمتی که هستیم. هرکاری که می کنیم در هر نقطه جغرافیایی و در هر سن و سالی، به نحو احسن و متقن و محکم انجام دهیم.

باتوجه به در محضر امام حی بودن و دیده شدن در هر لحظه توسط امام، می توان نور ایمان و امید را در دل و جان خود پرفروز برافروخت و با پیروی از توصیه های رهبر انقلاب و نائب امام عصر(عج)، ولایتمداری خود را به اثبات رساند. خستگی ها و ملالت ها را کنار گذاشت و با نگاه به افق جهانی حکومت اسلامی، با عنصر توکل و توسل و دعا، اثرات اعمال خود را مضاعف نمود.

اخلاق را سرلوحه گفتار و رفتار خود قرار داد و در هیچ شرایطی اخلاق مداری را فدای منافع و مصلحت‌ها نکرد. تعدد و تنوع شبهات و مدعیان دروغین مهدویت ما را رنجور نکند و در راه شناختن و شناساندن بهترین فرد هستی، سر از پای نشناسیم که بهترین راه است و باعث افتخار دنیا و آخرتمان ان شاءالله.

این خدمتگذار صمیمی و مخلص، این برادر بسیار خوب، الگو عینی دیگری در عصر معاصر بود برای منتظران، و چه همراهانی در این شهادت او را همراهی کردند…
بماند ویژگی ها و خوبی‌های هریک از آنان که خود به تنهایی شهید زنده بودند و الگویی دیگر.

به امید رضایت حضرت صاحب الامر(عج) و موثر بودن در انقلاب جهانی حضرت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا