اخبارکرمانشاه

برگزاری سومین جلسه شورای سیاستگذاری مهدویت شهرستان هرسین

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، سومین جلسه شورای سیاستگذاری مهدویت هرسین با موضوع برنامه ریزی در دهه دوم ربیع الاول با حضور مجتبی سلطانیان مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) شهرستان هرسین و مدیران دستگاه اجرایی و اعضای شورا مهدویت در دفتر معاونت پرورشی شهرستان هرسین در تاریخ دهم مهر ماه برگزار شد.

سلطانیان در خصوص برگزاری برنامه های ربیع الاول اظهار داشت: در راستای تحقق جامعه مهدوی، ارتقای سطح بینش و دانش مردم در خصوص معارف مهدویت و انتظار، توسعه فرهنگ مهدویت و انتظار در جامعه، زدودن خرافات از چهره فرهنگ و معارف مهدویت و انتظار، شبهات و القائات انحرافی، به کارگیری مبلغین مهدوی مورد تاکید است و باید به این موارد توجه کرد.

وی استنادی نیز به سخنان مقام معظم رهبری داشت، که در دیدار با پاسداران در تاریخ ۱۳۶۸/۱۲/۱۰ فرمودند:

مسأله ی ولادت حضرت مهدی علیه الصّلاه والسّلام و عجّل اللَّه تعالی فرجه الشّریف، از این جهت هم حائز اهمیت است که مسأله ی انتظار و دوران موعود را که در مذهب ما، بلکه در دین مقدّس اسلام ترسیم شده است دوران موعود آخرالزّمان؛ دوران مهدویت ما به یاد بیاوریم، روی آن تکیه کنیم و بر روی آن مطالعه و دقّت و بحثهای مفیدی انجام گیرد. شما باید زمینه را آماده کنی، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده، اقدام فرماید. از صفر که نمی شود شروع کرد! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود ارواحنافداه باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد، والّا مثل انبیا و اولیای طول تاریخ می شود.

سپس دیگر اعضای جلسه نیز ضمن گزارش اقدامات دستگاه مربوطه در خصوص فعالیت های مهدوی، به بیان دیدگاههای خود در رابطه با برگزاری برنامه های دهه دوم ربیع پرداختند.

برگزاری سومین جلسه شورای سیاستگذاری مهدویت شهرستان هرسین برگزاری سومین جلسه شورای سیاستگذاری مهدویت شهرستان هرسین برگزاری سومین جلسه شورای سیاستگذاری مهدویت شهرستان هرسین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا