اخبار

تا زمانی که سند مهدویت دنبال نشود نظام یافتگی نخواهیم دید

حجت الاسلام کلباسی: مهدویت چگونه، از چه راهی و با چه هدفی دنبال و ترویج شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، حجت الاسلام والمسلمین کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با طرح این سوال که مهدویت چگونه و از چه راهی و با چه هدفی دنبال و ترویج شود، اظهار کرد: ما مشغول برخی کارهای ترویجی از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی و تالیف کتاب با موضوع مهدویت هستم که فی نفسه کارهای خوبی است ولی تا زمانی که در یک چارچوب و نظام ترسیم شده از اهداف قرار نگیرد کافی نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سند مهدویت در زمان شهید جمهور به امضا رسید ولی تاکنون اقدامی در این راستا انجام نشده است، تصریح کرد: ۵۰۰ سال پیش در زمان عهد صفویه حکومتی براساس اندیشه مهدویت شکل گرفت و کارهای خوبی نیز انجام شد ولی در اثر برخی غفلت ها متلاشی گردید.

حجت الاسلام کلباسی اضافه کرد: تا زمانی که سند مهدویت دنبال نشود نظام یافتگی نخواهیم دید، مسئولان بنیاد تا هر اندازه در توان دارند با ارتباط گیری از نمایندگان و مجلس و استفاده از ظرفیت شورای انقلاب فرهنگی این سند را پیگیری کنند.

مدیر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود خواندن برخی سوره ها در روزهای پنج شنبه و جمعه را مستحب خواند و گفت: یکی از سوره هایی که به قرائت آن در روزهای جمعه توصیه شده سوره صافات است، در این سوره خداوند در ابتدا به نجات بندگان و اقوام از عذاب های الهی توسط انبیا اشاره کرده است. این سوره به نوعی به مهدویت و منجی عالم بشریت اشاره دارد.

به گفته وی، برای نهادینه کردن مهدویت باید از قرآن کمک گرفت. تا زمانی که فرهنگ مهدویت را از طریق آیات قرآن مطرح نکنیم نمی توانیم ماموریت و رسالت خود را به سرانجام برسانیم.

حجت الاسلام کلباسی خاطرنشان کرد: در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کتاب ها، پایان نامه ها و رساله های متعددی با موضوع مهدویت تهیه شده است ولی انتظار داریم ارتباط بنیاد با کارهای علمی جدی تر باشد.

وی ضمن تاکید بر این نکته که مهدویت را در قالب قرآن و سنت مطرح کنید، تصریح کرد: اگر اقدامات ارزیابی نشده در حوزه مهدویت انجام نشود نه تنها کمکی به ترویج فرهنگ مهدویت نخواهد کرد بلکه به مهدویت ضربه خواهد زد.

تا زمانی که سند مهدویت دنبال نشود نظام یافتگی نخواهیم دید

تا زمانی که سند مهدویت دنبال نشود نظام یافتگی نخواهیم دید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا