اخباریزد

نشست کارگروه تخصصی شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد برگزار شد

جهت اخذ دیدگاه دستگاه‌های استان نشست هماهنگی و کارگروه تخصصی نهم ربیع‌الأول با حضور نماینده دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، پیرو شیوه‌نامه جدید شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان، نشست کارگروه تخصصی این شورا با محوریت برنامه‌های نهم ربیع‌الأول، صبح روز چهارشنبه ۸ شهریور ماه در محل سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان با حضور نماینده دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی استان برگزار شد.

حمید رستگاری، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، ضمن گرامیداشت هفته دولت و عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین گفت: با تغییر شیوه‌نامه برگزاری شورا سیاستگذاری فعالیت‌های مهدوی استان قبل از هر جلسه شورا در سال ۱۴۰۲ کارگروهی متشکل از نمایندگان نهادها، دستگاه‌ها و سازمان‌های استان تشکیل و به بررسی موضوع جلسه بعد و نظرات این افراد می‌پردازند.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن نهم ربیع‌الأول سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) و اهمیت این روز از جهات مختلف از جمله حی بودن امام زمان(عج) و مقابله با جریان‌های انحرافی، باید برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد. هرساله برنامه‌هایی تدوین و به کلیه دستگاه‌های استان ابلاغ می‌شود که همه دستگاه‌ها سعی در برگزاری هرچه بهتر برنامه‌ها دارند. سال گذشته برنامه‌ها با عنوان جشن‌های خاتم تا خاتم یعنی از نهم ربیع‌الأول سالروز آغاز امامت خاتم الاوصیاء تا هفدهم ربیع‌الأول سالروز ولادت خاتم الانبیاء برنامه‌ریزی و به کلیه دستگاه‌ها ابلاغ شد.

رستگاری در ادامه گفت: امسال نیز امیدواریم با رهنمودهای تمام دستگاه‌ها و همچنین نهادهای فرهنگی برنامه‌ریزی خوب و مورد رضایت امام زمان(عج) صورت گیرد و از جمله برنامه‌های شاخص از پیش تعیین شده می‌توان به اعزام کاروان ۴۰۰ نفری به جمکران در روز نهم ربیع و جشن ریحانه‌های مهدوی با توجه به خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن ویژه دختران اشاره کرد.

نماینده دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مختلف نیز به اظهار نظر در مورد برنامه‌های نهم ربیع و همچنین چگونگی برگزاری این برنامه‌ها پرداختند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا