اخبارالبرز

عبودیت و ثبات قدم از ویژگی شاخص حضرت عباس علیه السلام است

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز در ایام سوگواری اباعبدالله علیه السلام باحضور در برنامه آستان ملکوت شبکه البرز به بیان ویژگیهای شاخص حضرت عباس علیه السلام پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف استان البرز، حجت الاسلام عسکری مدیر بنیاد استان با حضور در برنامه آستان ملکوت که از شبکه تلویزیونی البرز پخش شد به بیان ویژگی‌های شاخص حضرت عباس علیه السلام پرداخت.

حجت الاسلام عسکری با اشاره به اینکه عبودیت و ثبات قدم از ویژگیهای شخصیتی حضرت ابوالفضل علیه السلام است،گفت: رسیدن به این مقام یعنی عبودیت و ثبات قدم لازمه اش رسیدن به معیت و همراهی با امام معصوم است و بدون ولیّ خدا ثبات قدم و عبودیت عملاً محقق نمی‌شود.

مدیر بنیاد استان البرز در ادامه گفت: حضرت عباس علیه السلام بر اساس آیه: «إِنَّ ٱلَّذِینَ قَالُواْ رَبُّنَا ٱللَّهُ ثُمَّ ٱسۡتَقَٰمُواْ» به ما آموخت که می توان تا آخرین لحظه در کنار ولی خدا و امام زمان ماند و جدا نشد.

وی در ادامه گفت: به خاطر معرفتی که حضرت عباس(ع) به امام داشتند، به مقام درک حقیقت امام و کارکرد امام رسیدند و در نتیجه توانستند به مقام عبودیت و ثبات قدم برسند. حضرت عباس علیه السلام به این معرفت رسیده بودند که وجود امام برای رشد و کمال انسان لازم است، و بدون ارتباط و همراهی با امام این رشد و کمال محقق نمی شود. وقتی انسان به این مقام برسد دیگر به دنبال عافیت طلبی و اولویت‌های خودش نیست کما اینکه در واقعه کربلا، یزیدیان اولویت شان امام و خواست امام نبود، بلکه خواهش های نفسانی خودشان بود. بعضی ها هم به دنبال عافیت طلبی خود بودند لذا نتوانسته بودند ولیّ خدا را همراهی و کمک کنند.

عبودیت وثبات قدم یکی از ویژگی شاخص حضرت عباس علیه السلام است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا