اخبارلرستان

نشست تخصصی مهدویت ویژه اساتید دانشگاه آزاد واحد خرم‌آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان لرستان، نشست تخصصی مهدویت ویژه اساتید دانشگاه آزاد واحد خرم‌آباد با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی از اساتید مرکز تخصصی مهدویت در تاریخ هفدهم آبان ماه برگزار شد.

استاد مرکز تخصصی مهدویت در خصوص اهمیت موضوع مهدویت در دانشگاه‌ها اظهار داشت: بی تردید انتظار ظهور امام زمان(عج) در تمام ابعاد شخصیت انسان، اعم از فردی و اجتماعی مؤثر است و همه مناسبات وی را فرا گرفته و به عنوان بالاترین کوشش و جهاد همه جانبه او در راه خدا محسوب می‌شود و اشاعه فرهنگ مهدویت نیازمند خروج از عرصه‌های سنتی و ورود به محیط‌های علمی و پژوهشی است.

وی با بیان اینکه مهدویت به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه خود می‌بایست مورد توجه پژوهشگران علمی و دینی قرار گیرد، بهره‌گیری از پژوهش‌های دینی در ترویج فرهنگ دینی در جامعه را مهم عنوان کرد و گفت: ضروری است اندیشمندان ضرورت‌های آماده‌سازی جامعه برای ظهور را مطالعه کرده و در سطح جامعه نشر دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی تصریح کرد: آخرین ذخیره ادیان، به اذن خداوند زمانی ظهور خواهد کرد که در بین افراد جامعه آمادگی ایجاد شود و انسان منتظر با امیدواری خود به ظهور امام عصر(عج)، خود را از قید و بندهای جهل و غفلت رها می‌سازد و به برترین جایگاه فضیلت و زیبایی دست می‌یابد.

نشست تخصصی مهدویت ویژه اساتید دانشگاه آزاد واحد خرم‌آباد برگزار شد

نشست تخصصی مهدویت ویژه اساتید دانشگاه آزاد واحد خرم‌آباد برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا