اخبارکرمان

نشست مشترک کارشناسان نماز و مهدویت در کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، روز سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه نشست مشترک کارشناسان نماز و مهدویت با حضور سیداحمد زرهانی قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد اقامه نماز در محل شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان برگزار شد.

در این نشست قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد اقامه نماز کشور گفت: نماز با آفت کاهلی، مهدویت با آفت تحریف و قرآن با آفت مهجوریت مواجه است.

وی افزود: به همین دلیل حجت‌الاسلام قرائتی با هدایت امامین انقلاب برای رفع این کاستی‌ها، اقدام کردند و امروز در هر استانی با سپاهی از پیشگامان و پرچمداران حوزه نماز و قرآن و مهدویت مواجه هستیم که سرمایه های بزرگی هستند.

زرهانی تاکید کرد: برای بهره برداری از این نیروی عظیم که تعداد بیشتری هم قابلیت پیوستن به این مجموعه را دارد باید با سعه صدر برنامه ریزی کرده، اشکالات را پذیرفته و برای رفع آن چاره اندیشی و از ابزارهای تشویق به نحو مطلوب استفاده کنیم تا با انگیزه بیشتری کار کنند.

قائم مقام بنیاد همچنین با تاکید بر اینکه باید دایره نیروی انسانی را وسعت داده و در اجرای دوره‌های آموزشی سعه صدر بیشتری داشته و همکاران را در تنگنا قرار ندهیم؛ تذکر داد: آموزش‌ها باید سه اثر داشته باشند.
وی این آثار را شامل افزایش دانش، ایجاد بینش و کُنش و رفتارهای نو دانست که به ترتیب با آموزش‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت محقق می‌شود.

زرهانی یادآور شد: برنامه های آموزشی نماز و مهدویت را به گونه‌ای مهندسی کنیم تا منتهی به رفتارهای نو شده و سبک زندگی مصلین و مهدوی ایجاد کند و افراد تحت تعلیم هم باید این مراحل را پشت سر بگذارند.
وی اظهار کرد: اهداف نماز و مهدویت را زمانی می‌توان محقق کرد که به یک میزان فکر و راهکار و برنامه مشترک داشته باشیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه بیش از هزار نفر مربی نماز در سراسر کشور داریم که باید آموزش مهدویت را هم بگذارند تا استفاده دو منظوره از آنان انجام شود؛ بر تخصصی شدن آموزش‌های این دو حوزه برای رفع شبهات تاکید و بیان کرد: مهدویت مختص شیعه نیست که حتی کنفسیوس هم معتقد به آخرالزمان است.

وی با اشاره به اینکه صدها حدیث صحیح و متواتر در صحاح‌سته و مسانید اهل سنت درباره مهدویت وجود دارد؛ اظهار کرد: محبت اهل بیت از مشترکات شیعه و سنی است.
زرهانی با افزودن این مطلب که مهدویت تنها راه نجات بشر در بحران‌های غرب و بن بست لیبرال دموکراسی است، تصریح کرد: امام زمان را باید به زبان روز معرفی کنیم و اینکه در روایات آمده در زمان ظهور حضرت عیسی علیه‌السلام در رکاب امام مهدی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف است یعنی تمدن غرب تسلیم تمدن نوین اسلامی می‌شود.

وی ادامه داد: پس در آموزش مهدویت پهنه جهانی، امت اسلامی و پهنه‌ی مکتب اهل بیت را ببینیم و سربازی را برای امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف تربیت کنیم که مهدویت را در بُعد جهانی، امت اسلامی و مکتب اهل بیت تبیین کند.

نشست مشترک کارشناسان نماز و مهدویت در کرمان با حضور دکتر زرهانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا