اخبارلرستان

برگزاری نشست مهدویت و جشن عید غدیر

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان لرستان، نشست مهدویت و جشن عید غدیر ویژه کارکنان شورای حل اختلاف استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی مدیر بنیاد استان در سالن جلسات این مجموعه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین چراغی در نشست مهدویت و جشن عید غدیر اظهار داشت: در رابطه با موضوع غدیر و مهدویت دو نکته اساسی وجود دارد که باید به آن توجه داشت، که آیه سی و سوم  سوره توبه نیز موردتوجه ویژه مفسران شیعه و سنی است که آن را مرتبط با موضوع مهدویت و جهانی‌شدن اسلام دانسته‌اند.

وی گفت: گاهی اوقات در هر مذهب و فرقه‌ای در مسائل اعتقادی و کلامی اختلاف‌نظرهای بی‌شماری است، که این اختلاف‌نظرها مبین این مسئله است که آن دینی که پیامبر (ص) آورده است را تاکنون کسی نداشته است و همه بخشی از دین رادارند.

چراغی عنوان کرد: وقتی‌که بشر برای پاسخ گرفتن سئوالات خود به قرآن رجوع کند با جواب‌های کلی مواجه می‌شود که به همین منظور ائمه برای پاسخگویی دقیق سئوالات بشر انتخاب‌شده‌اند تا برای انسان مسئله نامفهومی باقی نماند.

چراغی در پایان با اشاره به رابطه غدیر و مهدویت، گفت: اگر غدیر کنار گذاشته شود نه‌تنها مهدویت، بلکه وحی نبوت را از بین برده‌ایم، بنابراین ولایت و امامت همان اکمال دین جامعی است که نازل‌شده و در هر زمان‌بر اساس ظرفیت و پذیرش مردم، پیام دین از سوی معصومین (ع) به مردم ابلاغ می‌شود.

برگزاری نشست مهدویت و جشن عید غدیر در اداره شورای حل اختلاف استان لرستان

برگزاری نشست مهدویت و جشن عید غدیر در اداره شورای حل اختلاف استان لرستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا