اخبارالبرز

نشست علمی پژوهشی، سیری در سیره امام حسن عسکری علیه السلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز، نشست علمی _ پژوهشی با موضوع سیری در سیره فردی و اجتماعی امام حسن عسکری علیه السلام در دوم آبان همزمان با روز میلاد با سعادت امام حسن عسکری علیه السلام در مدرسه علمیه معصومیه، با سخنرانی حجت الاسلام عسکری مدیر بنیاد البرز و با حضور خواهران طلبه برگزار شد.

عسکری ضمن تببین تلاشهای امام عسکری علیه السلام مبنی بر حفظ شیعیان و تقویت باورها و تبیین حقایق در دوره شش ساله امامت ایشان به روحیه جهادی حضرت اشاره کرد و گفت: علی رغم محدودیت ها و حصر و کنترل هایی که دستگاه ظالمان و حاکمان وقت و همچنین زندگی در پادگان نظامی برای آن حضرت اعمال می کردند، ایشان با روحیه جهادی و نامه نگاری به اشخاص و گروههای مختلف دست از تلاش برنداشتند. لذا یکی از وظایف منتظران تبیین حقایق و احقاق حق و افشاگری علیه باطل است، چنانچه فرزند ایشان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه، در عصر غیبت نیز نسبت به مسلمانان و جامعه بشری بی تفاوت نیستند.

عسکری در ادامه گفت: به فرموده  امام رضا علیه السلام، یکی از ویژگی های امام زمان(عج) جحجاح المجاهد است، یعنی تلاشگر خستگی ناپذیر، لذا یک منتظر واقعی باید اینگونه باشد.

مدیر بنیاد استان با اشاره به اینکه حضرت عسکری علیه السلام به مسلمانان هشدار داده اند که ممکن است در عصر غیبت به انحراف بروند گفت: اما طبق فرمایشات امام عسکری علیه السلام، دو گروه از صراط حق منحرف نمی‌شوند، یکی آنان که در امام شناسی و امامت ثابت قدم هستند و دسته دوم کسانی که از طریق دعا و توسل با امام زمان خود ارتباط دارد.

عسکری در ادامه گفت: اینکه در روایت آمده است ثابت قدم در امامت یعنی ثابت قدم در شناخت و معرفت امام، شناخت راه، اهداف، حکومت و قیام حضرت است، که یکی از این اهداف ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم است. فلذا منتظر واقعی امام زمان(عج) نباید نسبت به شرایط و وقایع زمان خودش بی تفادت باشد.

ایشان ادامه داد: همانگونه که حضرت در زمان ظهور، ظلم ستیزی و مقابله با ظالم دارد، ما نیز به عنوان یک مسلمان و شیعه امام زمان(عج) باید دشمن شناس باشیم و نسبت به ظلم رژیم صهیونیستی بی تفاوت نباشیم.

نشست علمی پژوهشی، سیری در سیره امام حسن عسکری علیه السلام برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا