اخباریزد

ایجاد نمادهای مهدوی در خیابان حضرت مهدی(عج) شاهراه بافت تاریخی یزد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، جلسه بررسی ایجاد نمادهای مهدوی در خیابان حضرت مهدی(عج) واقع در قلب بافت تاریخی یزد با حضور محمود رستگاری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، محی الدینی معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد و حمید رستگاری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد استان در روز بیست و هشتم فروردین ماه در محل بنیاد برگزار شد.

محمود رستگاری ضمن اشاره به انتخاب یزد به عنوان شهر میراث جهانی در یونسکو، گفت: شهر یزد هرساله میزبان صدها هزار نفر توریست از کشورهای مختلف می باشد. با توجه به اینکه اصلی ترین خیابان ورود به بافت تاریخی یزد مزین به نام حضرت مهدی(عج) می باشد، می بایست جلوه گاه تجلی فرهنگ مهدوی و ظهور قرار گیرد.

وی افزود: این بنیاد در راستای ایجاد همگرایی فرهنگی و مذهبی مردم یزد و توریست های کشورهای مختلف اقدام به طراحی طرح منجی از دیدگاه ادیان کرده است.

محمود رستگاری گفت: اجرای این طرح نیازمند حمایت مادی و معنوی شهرداری یزد به ویژه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری می باشد.

رستگاری خاطر نشان کرد: طرح منجی از دیدگاه ادیان در جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیتهای مهدوی استان یزد به تصویب رسیده است.

حمید رستگاری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد ضمن اشاره به جزییات طرح منجی از دیدگاه ادیان، پیشنهاد ایجاد نمایشگاه دائمی مهدوی و دیواره نگار در اواسط خیابان مهدی(عج) را داد.

محی الدینی معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد ضمن استقبال از این طرح، گفت: به زودی جلسه کارشناسی جهت بررسی و امکان سنجی فنی اجرای این طرح در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد برگزار می گردد و پیشنهادات این سازمان در جلسه آتی شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد مطرح خواهد شد.

ایجاد نمادهای مهدوی در خیابان حضرت مهدی(عج) شاهراه بافت تاریخی یزد

ایجاد نمادهای مهدوی در خیابان حضرت مهدی(عج) شاهراه بافت تاریخی یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا