اخبارمرکزی

مهم ترین وظیفه هر فرد در جامعه، شناخت و کسب معرفت بیشتر در زمینه امام عصر و مفهوم انتظار است

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز و مهدویت اداره کل بیمه سلامت روز چهارشنبه بیست و نهم شهریور ماه با حضور محمدرضا جیریایی مدیر کل، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان و اعضاء شورا با هدف توسعه و ترویج فرهنگ، مفهوم و تقویت انتظار در بین کارکنان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوتی چند از قرآن مجید، جیریایی ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به اعضاء حاضر، به ارائه گزارشی از روند اجرای فعالیت های مرتبط به نماز و مهدویت در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ پرداخت.

وی گفت: دستگاه های اجرایی باید اهتمام ویژه ای در بحث فرهنگ انتظار داشته باشند و با برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی مختلف در خصوص ترویج فرهنگ و مفهوم انتظار، این فرهنگ را در بین کارکنان و خانواده آنها تقویت کنند.

سپس حجت الاسلام رودبارانی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و به خصوص نهم ربیع، آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج)، در خصوص مفهوم و تقویت انتظار مطالبی را بیان کرد و افزود: منتظر در پرتو نزدیک دانستن ظهور حضرت ولیعصر(عج)، بر شدت انتظار خود می افزاید و سعی می کند که تمام رفتار و اعمال خود را در رضایت آن حضرت سوق دهد و برای ظهور، تلاش و کوشش خود مضاعف کرده و زمینه سازی می کند.

وی افزود: مهم ترین وظیفه هر فرد در جامعه، شناخت و کسب معرفت بیشتر در زمینه امام عصر و مفهوم انتظار و تلاش برای شناساندن آن به بقیه افراد در سطح جامعه است، اگر این شناخت و معرفت، به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود شاهد پیشرفت و توسعه فرهنگ انتظار در آن جامعه خواهیم بود.

مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان در ادامه گفت: اگر این شناخت و معرفت که به دست آمده، چهره به چهره منتقل شود، آرام آرام توجه به امام عصر در فرهنگ عمومی جا خواهد افتاد و فرهنگ انتظار بیش از پیش شکوفا می شود.

وی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی یک نفر را به عنوان دبیر کانون مهدویت به بنیاد مهدی حضرت موعود(ع) استان معرفی کنند تا پیگیر امور مربوط به فعالیت های مهدوی از جمله: برگزاری زیارت آل یاسین و نشست های مهدوی ویژه کارکنان باشد، تا شاهد گسترش فرهنگ انتظار در سطح ادارات و جامعه باشیم.

 

مهم ترین وظیفه هر فرد در جامعه، شناخت و کسب معرفت بیشتر در زمینه امام عصر و مفهوم انتظار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا