آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز و مهدویت در استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز و مهدویت استان آذربایجان شرقی با حضور آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم تبریز، حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، حجت الاسلام برگی رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز و سایر اعضای شورا، روز شنبه دهم تیر ماه در بیت امام جمعه برگزار شد.

آیت الله آل هاشم ضمن تبریک دهه امامت و ولایت با عرض خیر مقدم، تشکر و قدردانی از اعضای فعال شورای اقامه نماز، با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز، گفت: بحث نماز طوری است که بر همه واجب در ترویج آن تلاش کنند، این امر علاوه بر تکلیف قانونی، بلکه تکلیف شرعی است. وی افزود: در اسلام برای هیچ عبادتی به اندازه اقامه نماز، تبلیغات و تلاش نشده است، این اهمیت و جایگاه نماز را می رساند.

قبل از فرمایشات نماینده ولی فقیه، حجت الاسلام آقاجانی ضمن تشکر و قدردانی از نماینده ولی فقیه و سایر اعضای شورا اقامه نماز و تبریک دهه امامت و ولایت، با تشریح تفاهم نامه ها و عملکرد دستگاهها در سال گذشته، گفت: بعضی از دستگاه ها و ادارات خوب همراهی و همکاری کردند ولی در مقابل دستگاه هایی بودند که با کم کاری های آنها باعث شد خدمات بقیه دستگاه ها به چشم نیاید، ما از ادارات، مخصوصا دانشگاه ها و مراکز آموزشی انتظار داریم با عمل به تفاهم نامه ها، ما را در پیش برد اهداف ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت یاری کنند.

وی با اشاره به قوانین و تفاهم نامه های ستاد مرکزی با وزارت خانه ها و دستگاهها، افزود: ما انتظار بیشتر یا بیش از توان، از دستگاههای اجرای نداریم، خواسته ما عمل به تفاهم نامه هایی است که جزو وظیفه قانونیه آنهاست.

وی با تشریح برنامه های بنیاد مهدویت، تصریح کرد: بنیاد استان در نظر دارد ویژه برنامه غدیر تا مباهله با عنوان اکنون جان پیامبر شما هستید یا صاحب الزمان (عج) اجرا کند، به حمد الله الان در بیشتر شهرستان ها و پارک های بزرگ تبریز برنامه های مهدویت با قوت اجرا می شود.

در ادامه بعضی از اعضای شورا از جمله معاون برنامه و توسعه استانداری و مدیر کل حمل و نقل و راهداری استان به بیان کارهای انجام گرفته، نواقص و کمبود های موجود اشاره کرده و برای پیشبرد اهداف شورا اقامه نماز به تبادل نظر پرداختند.

جلسه شورای مهدویت آذربایجان شرقی

جلسه شورای مهدویت آذربایجان شرقی

جلسه شورای مهدویت آذربایجان شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا