اخبارسیستان و بلوچستانگفتگوها

شهرکی: مهدویت و انتظار برگرفته از فرهنگ عاشورا می باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سیستان و بلوچستان، موسی شهرکی مدیر بنیاد استان در مصاحبه با روابط عمومی به موضوع محرم و انتظار و همچنین انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و مطالبی بیان داشت.

شهرکی در ابتدا گفت: در آستانه ماه محرم الحرام هستیم، ماهی که امام حسین(ع) و یارانش برای احیای دین اسلام جان خود را در روز عاشورا فدا نمودند تا میراث جد گرامیشان از بین نرود. این واقعه را خدمت تمامی منتظران و مهدی باوران و مهدی یاوران تسلیت عرض می کنم.

وی افزود: حضرت مهدی(عج) فرزند امام حسین(ع) است و مهدویت و انتظار بر گرفته از فرهنگ عاشورا می باشد که بین این دو فرهنگ پیوندهای متعددی است.

شهرکی ادامه داد: قیام امام حسین(ع) برای احیای اسلام بود و قیام حضرت مهدی(عج) بقای آن را در پی خواهد داشت و حاکمیت آن را در کل ارض متجلی خواهد نمود.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گفت: انتظار، کربلا و عاشورای دیگری از مصاف حق و باطل است که در آن باطل از بین خواهد رفت و حق برای همیشه پایدار خواهد ماند.

این مدرس مهدوی افزود: حضرت مهدی(عج) وارث عاشورا می باشد همچنان که امام حسین(ع) وارث پیامبران است.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران، یک انقلاب مردمی برای زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) می باشد که با هدایت های پیامبر گونه امام راحل(ره) و همراهی مردم در سال ۱۳۵۷ به ثمر نشست و علیرغم دشمنی های فراوان استکبار با حمایت های حضرت ولی عصر(عج) و با مدیریت نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای راه خود را به خوبی سپری می نماید.

شهرکی افزود: آن چیزی که در این انقلاب نقش اساسی در همه صحنه ها داشته است، مردم می باشند که الحق والانصاف علیرغم تنگناهای متعدد همه جانبه از آن دفاع نموده و زبانزد جهانیان بوده و خواهند بود.

مدیر بنیاد استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از این موارد موضوع انتخابات است که در تاریخ پانزدهم تیرماه شاهد برگزاری آن در موضوع ریاست جمهوری خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به رسالت و اهداف انقلاب اسلامی که در کلام امامین انقلاب به خوبی تبیین شده است می بایست در این مهم با بصیرت و آگاهی عمل کنیم تا فردی انتخاب شود که بتواند جامعه توحیدی ایران اسلامی را از اقیانوس پر تلاطم فتنه های استکبار به خوبی به ساحل امن برساند.

شهرکی گفت: باید رئیس جمهوری انتخاب شود که بتواند معنویت را که همانا از اهداف عالی انقلاب حضرت ولی عصر(عج) است در جامعه حاکمیت بخشد، فردی که نگاه آن به توانایی های مردم باشد لذا مردم در انتخاب خود به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند تا فرد انتخاب شده ما را به سمت جامعه منتظرانه پیش ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا