اخبارلرستان

دوره های معارف مهدویت در دانشگاه های فرهنگیان سطح استان لرستان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان لرستان، حجت الاسلام گراوند مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان لرستان از برگزاری دوره های معارف مهدویت در دانشگاه های فرهنگیان سطح استان خبر داد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان لرستان در خصوص اهمیت برگزاری دوره های معارف مهدویت در دانشگاه های فرهنگیان سطح استان اظهار داشت: جامعه اسلامی باید یک جامعه منتظر و مهدوی باشد و اصل انتظار مسئله‌ای است که در ذات انسان گنجانده شده و باید زنده نگه داشته شود و  از این رو آموزش معارف مهدویت در دانشگاه‌ها یک هدف و مقوله بسیار پر اهمیت می‌باشد.

وی افزود: متاسفانه در چند سال اخیر این امر مورد غفلت قرار گرفته است و به نوعی در سطح جامعه کمرنگ شده است و  جامعه‌ای که در انجام امورات فرهنگی و آموزه‌های دینی غفلت کند بدون شک متضرر خواهد شد و امروزه این ضررها را داریم می‌بینیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: هدف اصلی برگزاری دوره های آموزش معارف مهدویت را در دو سطح مقدماتی و تکمیلی را در دانشگاه می باشد  و تلاش بر این است که رشته مهدویت به عنوان یک رشته اختصاصی برای همه رشته ها در دانشگاه های سطح استان ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا