اخباریزد

جلسه کمیته طرح تربیت مهدوی یزد برگزار شد

به منظور بررسی و ارزیابی اجرای طرح تربیت مهدوی در سال تحصیلی جدید، کمیته این طرح در روز سه شنبه شانزدهم آبان ماه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، اولین جلسه کمیته طرح تربیت مهدوی استان یزد در روز سه شنبه شانزدهم آبان ماه با حضور مدیر و معاون آموزش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد و معاون پرورشی و فرهنگی و کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش استان  به منظور بررسی و ارزیابی اجرای طرح تربیت مهدوی مدارس در محل اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه حسن عبداللهیان معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌ و پرورش یزد با اشاره به اجرای طرح «تربیت مهدوی» در مدارس گفت: دستورالعمل این طرح به مدارس ابلاغ و مدارس در قالب آن فعالیت‌های مهدوی را اجرا می‌کنند.

جلسه کمیته طرح تربیت مهدوی یزد برگزار شد

در ادامه مجتبی بهجت، مسئول دبیرخانه طرح تربیت مهدوی اداره کل آموزش و پرورش یزد با اشاره به اجرای «صبحگاه انتظار» در مدارس استان گفت: صبحگاه مدارس استان در روز‌های دوشنبه به امام زمان(عج) تعلق دارد که با عنوان «صبحگاه انتظار» اجرایی می‌شود. و امیدواریم این حرکت استمرار داشته باشد.

مسئول دبیرخانه طرح تربیت مهدوی با اشاره به مسابقه کتابخوانی عطر انتظار گفت: این مسابقه ویژه دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی و فرهنگیان از اوایل آذرماه آغاز خواهد شد.

سپس دهقانی زاده رئیس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش یزد ضمن اشاره به برگزاری دوره های توانمندسازی مربیان و معاونین پرورشی، گفت: یکی از موضوعات دوره های توانمندسازی، آموزش پاسخگویی به شبهات مهدوی دانش آموزان است. وی برگزاری این دوره ها در قالب اردوهای دو روزه قم و جمکران به منظور اثرگذاری بیشتر توأم با معنویت را پیشنهاد داد.

جلسه کمیته طرح تربیت مهدوی یزد برگزار شد

در ادامه محمود رستگاری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد ضمن تشکر از اجرای طرح تربیت مهدوی، گفت: بازدید از مدارس به منظور بررسی و ارزیابی کمی و کیفی اجرای این طرح ضرورت دارد. صندوق نذر گل نرگس که به منظور حمایت و پشتیبانی مالی از طرح تربیت مهدوی(عج) راه اندازی شده است باید در سایر دستگاه های استان گسترش پیدا کند و به یک طرح استانی تبدیل شود.

حمید رستگاری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدویت گفت: به لطف الهی مصاحبه طرح دوره تربیت معلم زمینه ساز انجام شد و به زودی اسامی پذیرفته شدگان این طرح اعلام و کلاس های دوره آغاز خواهد شد. در این طرح بیش از  ۲۰۰ نفر از فرهنگیان و فعالان فرهنگی و مهدوی مصاحبه و جهت شرکت در دوره پذیرفته شده اند.

جلسه کمیته طرح تربیت مهدوی یزد برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا