چهارمحال و بختیاری

کتابخانه تخصصی مهدویت در چهارمحال و بختیاری تاسیس شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان چهارمحال و بختیاری به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا نصوری صبح امروز در سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به حدیثی از امام کاظم(ع) با این مضمون که فعالیت برای امام زمان و مهدویت باید به گونه‌ای باشد که دشمن به خشم بیاید، اشاره کرد و گفت: تمدن‌‌سازی دستور مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب است تا فرهنگ ابتذال را به فرهنگ انتظار تبدیل کنیم.

معاون فرهنگ آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود کشور افزود: سال ۷۹ بنیاد مهدویت با ۲ سفارش مهم مقام معظم رهبری شامل مردمی بودن و عمق بخشیدن شکل گرفت و اقدامات خوبی در عرصه‌های مختلف انجام شده است.

وی ادامه داد: بعد از چند سال تصمیم بر ایجاد شعب استانی زیر نظر نمایندگان ولی فقیه گرفته شد تا مسئولان استانی به عنوان شورای سیاست‌گذاری پای کار بیایند.

نصوری بیان داشت: اگر بستر مناسب در استان وجود داشته باشد آمادگی کامل برای کادر‌سازی و تربیت نیرو در سطح سه مهدویت را داریم و تفاهم‌نامه‌هایی نیز با دانشگاه‌ها در این راستا بسته شده است.

معاون فرهنگ آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود با بیان اینکه تولیدات خوبی در عرصه رسانه تولید شده است که می‌توانیم در اختیار جوانان قرار دهیم، گفت: از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ از سه دانشگاه دنیا ۲۸ پایان‌نامه ضدمهدویت نوشته شده و متاسفانه ما یک پایان‌نامه دکتری در زمینه مهدویت نداریم.

وی افزود: برای پیشگیری از بسیاری از مسائل باید مهدویت را در جامعه ترویج دهیم و در شناخت ولی خدا تکلیف داریم پس باید همه برنامه‌ها پیوست مهدویت داشته باشند که محتوا و نیروی انسانی این برنامه‌ها را تأمین می‌کنیم.

نصوری در پایان با بیان اینکه تا کنون ۳۶۱ عنوان در قالب ۵۱۰ جلد کتاب از مهدکودک تا مقاطع بالا تدوین شده است، گفت: اگر بتوانیم در این استان کتابخانه تخصصی مهدویت تاسیس کنیم فضای مطلوبی برای استفاده از یک‌هزار و ۸۰۰ موضوع زمین مانده در عرصه مهدویت که خاص طلاب و دانشجویان تدوین شده است فراهم می‌شود.

کتابخانه تخصصی مهدویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا