اخبارکرمانشاه

برگزاری کارگاه معارف مهدوی در عقیدتی سیاسی آماد و پشتیبانی منطقه غرب نزاجا

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، کارگاه معارف مهدوی در عقیدتی سیاسی آماد و پشتیبانی منطقه غرب نزاجا به مناسبت ایام فاطمیه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق کفیل در صبح روز شنبه بیست و پنجم آذرماه برگزار گردید.

در این کارگاه که فرماندهان یگان های نیروی زمینی ارتش حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمین کفیل به بیان معارف مهدوی و اخلاق مهدوی پرداخت.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مهدویت در تاریخ بیست و یکم بهمن هزار و سیصد و هشتاد و دو اشاره نمود و گفت:

در مورد ارتباط با امام زمان(عج)، رهبر انقلاب بر توسل و رابطه قلبی و معنوی تأکید کرده و لازم و مستحسن بودنِ رابطه‌ى قلبى و معنوى بین آحاد مردم و امام زمان(عج) و خوب و لازم بودنِ توسل به امام زمان(عج) و انس معنوى با آن حضرت را خاطرنشان نموده و توسل به ولى‌اللَّه الاعظم ارواحنا فداه و ارتباط قلبى با آن حضرت را جزو وظایف مسلمانان برشمرده‌اند.
از دیگاه رهبر انقلاب، راهِ ارتباط با حضرت مهدی(عج)، تهذیب نفس و صفای نفس است. به فرموده ایشان:
«بزرگى مى‌گفت کسى به من مراجعه کرده و پرسیده چه کار کنم که خدمت حضرت برسم؟ من به او گفتم؛ شما اگر به واجبات، عمل و از محرّمات اجتناب کنید و کمى مراقب خودتان باشید، حضرت پیش شما مى‌آیند؛ شما لازم نیست زحمت بکشید و پیش حضرت بروید. راهى که براى انتفاع از آن بزرگوار پیش پاى ما گذاشته‌اند، راه ِ تهذیب نفس است… این ارتباط برقرار کردن‌ها هم با صفاى نفس کاملاً میسّر و آسان خواهد شد. صفاى نفس هم با همین عمل به واجبات، اجتناب از گناهان، آلوده نکردن خود، آلوده نشدن و مراقبت به دست مى‌آید.»

کفیل در سخنان خود خطاب به فرماندهان و کارکنان و سربازان عقیدتی سیاسی آماد و پشتیبانی منطقه غرب نزاجا افزود: در لباس رزم این مهم است که افراد بدانند این لباس سازمانی، لباس مقدس سربازی آقا امام زمان(عج) است و پوشیدن این لباس با خود مسئولیت زیادی به همراه خواهد آورد و فرد می تواند خود و دیگران را برای ظهور حضرت حجت آماده کند. و علاوه بر آن تربیت مهدوی نقش بسزایی در پیشرفت جامعه نیز خواهد داشت.

وی در خصوص شهادت حضرت فاطمه(س) افزود: حضرت زهرا(س) را نمی‌توان با شعر یا نوشته توصیف کرد. فاطمه را باید حس کرد. دلت، رفتارت و گفتارت که مورد پسند فاطمه شد؛ قبر مخفی بانوی دو عالم آشکار می‌شود. دلتان که مملو از محبت فاطمه شد، قبر او را در دل مصفای خود می‌یابید. در پایان جلسه نیز عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا