اخبارالبرز

نوع زندگی ما می‌تواند ما را جزو یاران حضرت حجت قرار بدهد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز، آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، در خطبه های نماز جمعه هفتم اردیبهشت ماه، با اشاره به این فراز از زیارت آل یاسین که می فرماید :«السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَعْدَ اللَّهِ الَّذِی ضَمِنَهُ» به بیان یک روایت از امام صادق علیه‌السلام پرداخت و گفت: خیلی عجیب است. یک روز داوود رقی آمد محضر مبارک امام صادق علیه السلام بعد که کارش تمام شد، اجازه مرخصی خواست. امام صادق در حالی که عمیقاً به او نگاه می‌کرد او را بدرقه کرد و بعد فرمود: اگر کسی نگاه کردن به یکی از اصحاب حضرت حجت او را شاد می‌کند به این مرد(یعنی داوود رقی) نگاه کند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: اولاً روایت دارد تذکر می‌دهد که مهم نیست در چه زمانی زندگی می‌کنیم؛ بلکه مهم این است که چگونه زندگی می‌کنیم.

وی افزود: در هر عصری هر طوری زندگی کنیم نوع زندگی ما می‌تواند ما را جزو یاران حضرت حجت قرار بدهد. داوود رقی کسی است که در زمان رجعت برمی‌گردد؛ چون عمرش تمام شده.

آیت الله حسینی همدانی با طرح یک پرسش گفت : شاخصه‌های زندگی او چگونه بوده که حضرت چنین نکته‌ای را گفتند؟ در جای دیگری دارد که امام صادق فرمودند: او برای من به منزله مقداد برای رسول خداست.

امام جمعه کرج با بیان این پرسش که مگر مقداد چگونه بود؟ در ادامه خطبه ها گفت: مقداد انسان بصیری بود. انسان ولایت مداری بود. انسان صبوری بود. استقامت بر حق داشت و بر حق مستقیم بود.

وی در پایان افزود : این ویژگی‌های مقداد بود. وقتی امام صادق علیه السلام می‌فرماید که داوود جایگاهش برای من مثل مقداد برای رسول خداست؛ یعنی ما هم اگر این صفات را در خودمان به وجود بیاوریم بصیر باشیم، دشمن‌شناس باشیم، ولایت‌مدار باشیم و استقامت بر حق داشته باشیم و صبور باشیم، می‌توانیم جزو یاران حضرت حجت باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا