اخبارایلام

جشنواره خاطره‌نویسی و رایحه حسینی در ایلام برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام از برگزاری جشنواره خاطره‌نویسی و رایحه حسینی در ایلام در قالب برنامه‌های مؤسسه امامت و مهدویت این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام، بهروز ناصری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در دیدار با نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام از برگزاری جشنواره خاطره نویسی با محوریت امامت و مهدویت با عنوان رایحه حسینی خبر داد.

رئیس دانشگاه آراد اسلامی واحد ایلام اظهار کرد: امسال مسئولان استان و مردم خیلی باکیفیت‌تر و بهتر از سال‌های گذشته در خدمت زوار اباعبدالله الحسین علیه‌السلام بودند و مرز مهران امسال با این شرایط رسماً جهانی شد.

وی گفت: مجموعه دانشگاه آزاد باتوجه‌ به رسالت فرهنگی که دارد مؤسسه امامت و مهدویت را در ستاد دانشگاه تأسیس کرده و یکی از برنامه‌هایی که در دانشگاه انجام می‌شود این است که در همه امور استان‌ها هر استان با یک موضوع یک جشنواره ملی برگزار می‌شود که موضوعی که با توجه‌ به میزبانی ایلام از زائران اربعین حسینی و زیارت عتبات‌ عالیات برای استان انتخاب کردیم خاطره‌نویسی و رایحه حسینی است.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: پارسال خوشبختانه در سطح کشور جشنواره ما جشنواره برتر شد هم به لحاظ کیفیت کاری که انجام شد هم تعداد شرکت‌کننده‌ها و هم دستگاه‌های همکاری که در واقع این جشنواره را برگزار کردند و امسال این جشنواره بین‌المللی برگزار می‌شود؛ چون دبیرخانه جشنواره و شورای سیاست‌گذاری را به اندیشکده اربعین ربط می‌دهیم.

 ناصری تصریح کرد: در حوزه اربعین خدمتگزاری و موکب داری و بسیاری از کارها انجام می‌شود؛ اما در حوزه فرهنگی و ماندگاری این کار بزرگ، رسالتش با دانشگاه‌ها هست چرا که این کارها و خدمات بایستی در تاریخ بماند و نسل‌های بعدی از این موضوع استفاده کنند.

 وی با تأکید بر اینکه جشنواره‌ رایحه حسینی با حضور ۱۵۰ استاد دانشگاه جهان اسلام در دانشگاه‌های مختلف جهان اسلام ظرفیت خیلی خوبی برای جبهه مقاومت دارد، ادامه داد: امیدواریم این جشنواره را به اندیشکده اربعین ربط دهیم و یک کار شاخص را در قالب این جشنواره بین‌المللی رایحه حسینی داشته باشیم.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام تأکید کرد: مجموعه سپاه امیرالمؤمنین استان در برنامه‌های فرهنگی و جشنواره پارسال همیشه همراه دانشگاه بوده، ستاد عتبات‌عالیات، صداوسیما که در جشنواره پارسال همراهی و همکاری کردند؛ اما انتظار داریم سایر دستگاه‌های فرهنگی و مجموعه کمک کنند، همه ما تکلیف داریم و این مسئولیت مستقیم ما در برگزاری جشنواره است.

 مسئولان در تخصیص اعتبار فرهنگی اربعین توجه ویژه داشته باشند

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین کریمی‌تبار نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام در این دیدار با اشاره به لزوم نگاه فرهنگی به مقوله اربعین، اظهار کرد: مسئولان باید در تخصیص اعتبارات به بخش فرهنگی در اربعین توجه ویژه داشته باشند و باید در راستای فرهنگی کردن مسئله اربعین در کشور و استان تلاش کرد.

 وی با تقدیر از اعضای شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره علمی فرهنگی و هنری امامت و مهدویت جشنواره بین‌المللی سفرنامه و خاطره‌نویسی رایحه حسینی، گفت: امیدواریم مثل سال گذشته این جشنواره در کشور بدرخشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا