آذربایجان شرقیاخبار

مراسم جشن بزرگ انتظار رضوی در تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان آذربایجان شرقی، به مناسبت دهه کرامت و میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) جشن‌ بزرگ خانوادگی انتظار رضوی با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان و سخنرانی حجت الاسلام دکتر بنی فاطمه با موضوع مهدویت و با برنامه‌های متنوع به همراه گلباران محل شهادت شهید اجاقی مدافع امنیت روز سه‌شنبه ۹ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۱۹ عصر در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار گردید.

ﺩﺭ ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ جشن بزرگ انتظار رضوی ﭘﺲ ﺍﺯ ﺗﻼﻭﺕ ﺁﯾﺎﺗﯽ ﭼﻨﺪ ﺍﺯ ﻗﺮﺁﻥ ﻣﺠﯿﺪ و پخش کلام مقام معظم رهبری در مورد مسائله مهدویت، حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان به سخنرانی پرداخت.

مدیر بنیاد استان آذربایجان شرقی عصر روز سه‌شنبه ضمن خیر مقدم گویی به عاشقان امام زمان(عج) و امام رضا(ع) و تبریک ایام مبارک اهل کرامت، اظهار کرد: انتظار فرج جزئی از فرج است غدیر که بزرگترین عید ماست بسیار مهم است اما وارث غدیر کیست اگر شیعه از غدیر به امام زمانش نرسد یعنی پیام غدیر را درک نکرده است.

وی ادامه داد: حدیث سلسلهالذهب حدیث قدسی منقول از امام رضا(ع) در باب توحید و شروط آن آمده است : لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ حِصْنِی .. أَنَا مِنْ شُرُوطِهَا، که امام رضا امامت را از شروط آن معرفی کرده است منظور از انا، امامت ولایت و امام زنده است.

در ادامه حجت الاسلام بنی فاطمه از اساتید متخصص مهدویت استان خاطر نشان کرد: آسمان و زمین و هر آنچه در آن است، همه نعمت ها و نشانه های قدرت خداوند است هیچ کدام هنر جلوه قدرت و عظمت خداوند را ندارد، تنهاترین موجودی که می تواند هنر بزرگی خدا را مثل خورشیدی که عالم را سیراب میکند جلوه گر باشد فقط امام معصوم است سه خصوصیت عصمت، علم غیب و انتصابی بودن از ناحیه خداوند مهمترین ویژگی‌های امام معصوم است..

در این مراسم جشن باشکوه از دختر خانمی که با قرائت عهد نامه با شهداء چادری شده بود با اهداء چادر تقدیر شد و همچنین از گروه سرود منتظران رضوی با اهداء پک مهدوی تقدیر به عمل آمد.

مراسم جشن بزرگ انتظار رضوی در تبریز برگزار شد

مراسم جشن بزرگ انتظار رضوی در تبریز برگزار شد

مراسم جشن بزرگ انتظار رضوی در تبریز برگزار شد

مراسم جشن بزرگ انتظار رضوی در تبریز برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا