اخبارمرکزی

جشن هم عهدی در کانون تخصصی مهدویت اراک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، جشن هم عهدی ویژه نهم ربیع الاول مصادف با سالروز به امامت رسیدن امام زمان (عج) روز سه شنبه چهارم مهر ماه با حضور مریم صالحی از اساتید مهدویت استان و معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان و رضا رحیمی مدیر کانون تخصصی مهدویت اراک، با برگزاری مسابقه و پخت آش نذری در محل کانون برگزار شد.

این جشن، نزدیک به ده سال است که با حضور منتظران حضرت مهدی(عج) هر سال پرشورتر از سال قبل برگزار می شود و هزینه این جشن توسط مردمان خیر و منتظر حضرت ولیعصر(عج) تامین می شود.

مریم صالحی در این جشن گفت: منتظران واقعی به دنبال تحقق عدالت راستین درونی و بیرونی هستند که لازمه این چنین عدالتی، امید، تحرک، مقاومت، نفی باطل و طلب حق، عمل به واجبات و ترک محرمات است.

در ادامه رحیمی، هدف از برگزاری این جشن را ترویج معارف مهدوی و فرهنگ انتظار در جامعه و زنده نگه داشتن نام منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر (عج) در روز آغاز امامت ایشان بیان کرد.

مدیر کانون تخصصی مهدویت اراک در ادامه افزود: ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار در بین جوانان و نوجوانان از ضروریات انکار ناپذیر برای جامعه اسلامی است و برای کاهش بسیاری از آسیب ها باید این فرهنگ در جامعه اسلامی نهادینه شود و باید با استفاده از تجربیات اساتید مهدویت و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی این کار را به نحو احسنت انجام دهیم.

وی گفت: یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشن، شکرانه نعمت امامت است.

جشن هم عهدی در کانون تخصصی مهدویت اراک برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا