اخبار

حجت الاسلام قرائتی: باید با استناد به قرآن کریم مهدویت را در جامعه جاری کنید

حجت الاسلام قرائتی در گردهمایی مدیران بنیاد گفت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) بودجه مستقل ندارد ولی همکاران این مجموعه باید آتش به اختیار عمل کنند. کار فرهنگی باید مبنا داشته باشد، بسیاری از کارهای ما بی مبنا هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در جمع مدیران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با استناد به آیه یَـٰٓأَیُّهَا ٱلرَّسُولُ بَلِّغۡ مَآ أُنزِلَ إِلَیۡکَ مِن رَّبِّکَۖ وَإِن لَّمۡ تَفۡعَلۡ فَمَا بَلَّغۡتَ رِسَالَتَهُۥۚ وَٱللَّهُ یَعۡصِمُکَ مِنَ ٱلنَّاسِۗ إِنَّ ٱللَّهَ لَا یَهۡدِی ٱلۡقَوۡمَ ٱلۡکَٰفِرِینَ؛ اى پیامبر، آنچه را از جانب پروردگارت به سوى تو فرو فرستاده شده [به خوبى] ابلاغ کن، اگر انجام ندهى، در آن صورت [گویى به هیچ عنوان] پیام او را نرسانده اى.خدا تو را از گزند برخى از مردم [شرور] حفظ مى‌کند، بى گمان، خدا کافران را هدایت مى‌کند، ضمن تفسیر این آیه که مرتبط با غدیر خم است، گفت: بلغ در این آیه به معنی محکم و با جدیت است، خداوند تاکید می کند آنچه به تو نازل شده است ابلاغ کن. اگر ابلاغ نکنی مسئولیت خود را عمل نکردی. خداوند به پیامبر امر می کند نترس که خداوند حافظ تو خواهد بود.

رئیس هیات امنای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با اشاره به اینکه در هنگام خطبه غدیر، پیامبر گرامی اسلام چندین مرتبه سوال می کند که آیا صدا به گوش همه می رسد، گفت: این موضوع نشانگر اهمیت مساله و اطلاع رسانی به عموم حاضران در غدیر است تا حجت بر همگان کامل شود.

حجت الاسلام قرائتی با یادآوری اینکه در خطبه غدیر چندین مرتبه به حضرت مهدی(عج) به عنوان منجی عالم بشریت اشاره شده است، گفت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) بودجه مستقل ندارد ولی همکاران این مجموعه باید آتش به اختیار عمل کنند. کار فرهنگی باید مبنا داشته باشد، بسیاری از کارهای ما بی مبنا هستند.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه برای هر کاری که نباید منتظر بودجه بود، گفت: در استان نخبگان و فعالان فرهنگی هستند که می توانید در کارهای بنیاد از ظرفیت آنان استفاده کرد. جلسات را طولانی نکنید؛ از مردم هم در ترویج فرهنگ مهدویت کمک بگیرید.

رئیس هیات امنای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خطاب به مدیران بنیاد استان ها بر ضرورت مطالعه مستمر تاکید کرد و گفت: به جهت فعالیت در این بنیاد به خود افتخار کنید، خدمت در مسیر مهدویت توفیق است و برکت دارد.

وی با بیان اینکه رهبری فقیه عادل زمینه حضور امام زمان است، که در نظام جمهوری اسلامی ایران یک قدم به ظهور نزدیک شدیم، افزود: نجات مستضعفین یکی دیگر از نشانه های ظهور است. حکومت مرحوم رئیسی حکومت مستضعفان بود.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه کسی که کار فرهنگی انجام می دهد نباید کار سیاسی کند، گفت: در مسائل سیاسی کلیات را بیان کنید ولی وارد ستادهای انتخاباتی نشوید.

به گفته وی، کتاب هایی که در زمینه مهدویت توسط بنده به رشته تحریر رسیده به اندازه کتاب های آیت الله صافی، مرجع تقلید، نیست ولی مثل های کاربردی دارد. در پاسخ به این سوال که چگونه امام زمان در سه سالگی به مقام امامت می رسد مثال فلش کامپیوتر را آوردم چگونه است که علم بشر توانسته جسمی از فلز را بسازد که تمام اطلاعات کامپیوتر را در خود جمع کند.

وی با یادآوری اینکه برای پیشبرد امور منتظر کسی نباشید و خودتان کارها را پیش ببرید، تصریح کرد: فرصت هارا غنیمت بشمارید، حق هر چیزی را به خوبی ادا کنید. از طرح های نو و خلاقانه در ترویج مهدویت استقبال کنید.

رئیس هیات امنای بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) ادامه داد: قرآن و تفسیر آن را مطالعه کنید. باید با استناد به قرآن کریم مهدویت را در جامعه جاری کنید.

در پایان براساس نتایج ارزیابی های به عمل آمده از عملکرد بنیاد استان ها در سال ۱۴۰۲ استان های “شایسته تقدیر ویژه” و “شایسته تقدیر” به شرح ذیل معرفی شدند و توسط حجت الاسلام قرائتی از آنها تجلیل به عمل آمد:

شایسته تقدیر ویژه:

آذربایجان شرقی

البرز

تهران

خراسان رضوی

سیستان و بلوچستان

فارس

کرمان

مازندران

یزد

شایسته تقدیر:

اردبیل

ایلام

قم

گلستان

لرستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا