اخبارقم

جلسه آموزشی سواد فضای مجازی برای دانش آموزان قمی برگزار شد

با حضور حجت الاسلام محمدی مسئول واحد کودک و نوجوان بنیاد استان قم جلسه آموزشی سواد فضای مجازی و پاسخ به شبهات دینی و مهدوی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قم، جلسه آموزشی سواد فضای مجازی و پاسخ به شبهات دینی و مهدوی با حضور حجت الاسلام محمدی مسئول واحد کودک و نوجوان بنیاد استان قم همزمان با دهه کرامت در روز بیست و چهارم اردیبهشت در مدرسه دخترانه انقلاب اسلامی پردیسان قم برگزار گردید.

حجت الاسلام محمدی در رابطه با این جلسه گفت: پرداختن به موضوع فضای مجازی و رسانه ها بسیار مهم است و همان گونه که لازمه استفاده از دریا و قرار گرفتن در آن، نیازمند کسب مهارت های لازم از قبیل آموزش شنا برای فرد است، برای استفاده از فضای مجازی باید هر فرد شیوه استفاده از آن را به درستی آموزش ببیند. در غیر اینصورت در این دریای پر از فریب رسانه و فضای مجازی، افراد غرق خواهند شد.

وی در ادامه اظهار داشت: شبهات زیادی روزانه در فضای مجازی بین انسان ها بویژه نوجوانان منتشر می شود که این شبهات همچون لکه های آلوده ای می ماند که بر ظرف ذهن مخاطب چسبیده است، اگر این شبهات پاسخ داده نشود، شاید بیان معارف دینی دیگر برای او اثر لازم را نداشته باشد، چون این معارف ناب و زلال در ظرفی آلوده دارد وارد می شود. لذا باید قبل از بیان معارف دینی و مهدوی برای نوجوانان، با مخاطب شناسی درست، ابتدا ظرف ذهنی آنان را تا حد توان با شیوه های مختلف مانند: پاسخ به شبهات و نمایان سازی فریب های فضای مجازی، آماده و آلودگی های آن را پاک نمایم.

محمدی در پایان افزود: در جلسه آموزشی سواد فضای مجازی که برای دانش آموزان دختر نوجوان در مدرسه انقلاب اسلامی قم برگزار شد، تلاش ما بر این بود که علاوه بر بررسی تعدادی از اخبار دروغ فضای مجازی و آموزش چگونگی اثبات دروغ بودن آن اخبار، به جایگاه و اهمیت اندیشیدن و فکر کردن در اسلام تاکید کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا