اخبارخراسان رضوی

جلسات ماهانه مهدویت در بلوار چمن مشهد برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، جلسات ماهانه مهدویت در بلوار چمن مشهد توسط کارشناس بنیاد استان سمانه پرویان در عصر نوزدهم خرداد ماه برگزار شد.

این جلسه که مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) بود به موضوع ازدواج مهدوی و فاطمی و ویژگی‌های یک خانواده مهدوی و فاطمی پرداخته شد.

پرویان در ابتدا از اهمیت ازدواج در اسلام سخن گفت و سه معجزه ازدواج را طبق سخن پیامبر اکرم(ص) بیان کرد و آنها را حسن خلق، توسعه روزی و افزایش جوانمردی برشمرد.

وی در ادامه به شاخصه‌های ازدواج مهدوی اشاره نمود و از جمله آنها توکل به خدا و توسل به ولی عصر(عج)، هدف ازدواج، ساده زیستی، شروع زندگی و ادامه آن با پول حلال، زندگی جهادی داشتن، هم کفو بودن در ابعاد مختلف، صداقت داشتن در شروع و ادامه زندگی، بررسی جزئیات باتوجه به هدف و همراه با انعطاف و تفاهم و پاک بودن فرد را اشاره نمود.

این کارشناس مهدویت سپس به ویژگی‌ خانواده مهدوی پرداخت و سه هدف زندگی را در اهداف اولیه، ثانویه و عالی تقسیم نمود وی هدف عالی و نهایی را یاری امام عصر(عج) و زمینه‌سازی حکومت جهانی ایشان نام برد و گفت: اگر زندگی ما به امام و زمینه سازی ظهور ختم نشود لغو خواهد بود.

وی ویژگی مهم خانواده مهدوی را حاکم شدن فرهنگ مهدویت در زندگی بیان کرد و برای کلمه فرهنگ، سه رکن اصلی ارزش‌های فرهنگی، هنجارهای فرهنگی و نمادهای فرهنگی را در حوزه مهدویت برشمرد و توضیح داد.

پرویان بیان کرد راه نفوذ دشمن از سمت نمادهای فرهنگی است و طبق چهار آیه قرآن کریم شیطان دارای خطوات و گام‌ها می‌باشد بدین معنا که گام به گام و آهسته و با صبر و حوصله‌ وارد می شود تا به هنجارها و بعد از آن به ارزش‌ها نفوذ پیدا کند. راه مسدود کردن این نفوذ گام به گام شیطان را افزایش نمادها و هنجارهای خیر به صورت گام به گام بیان کرد.

پرویان در پایان برای تحقق این اهداف در حوزه تربیت اشاره به اصولی برای مربی به عنوان الگویی برای فرزندان کرد و محبوبیت، مقبولیت، اقتدار مربی، باورمندی مربی به گفته ها در عمل، کرامت بخشیدن به اعضای خانواده و ابراز محبتی که سمت و سوی مهدوی دارد را از جمله این اصول تربیتی برشمرد.

قابل ذکر است که وی در ماه گذشته که مصادف با ولادت حضرت معصومه(س) بود به تبیین وظایف بانوی منتظر با نگاه به سیره حضرت معصومه(س) پرداخت و سپس از اهمیت و ضرورت و ابعاد مختلف شناخت امام عصر(عج) سخن گفت.

این جلسات به صورت تعاملی و پرسش و پاسخ مستمر از مستمعین برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا