اخبارالبرز

حمایت دانشجویان البرز از خیزش دانشجویان امریکایی مدافع فلسطین

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز، دانشجویان البرزی همایشی در حمایت از خیزش دانشجویان امریکایی در دانشگاه مشکات ولایت برگزار کردند. در این همایش که با هدف حمایت از بیداری و آگاهی دانشجویان و اساتید دانشگاههای امریکا در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و در روز ۲۴ اردیبهشت برگزار شد، حجت الاسلام عسکری مدیر بنیاد استان البرز سخنرانی کرد.

وی در این همایش گفت: امروزه شاهد هستیم بعد از طوفان الاقصی که در سرزمین‌های اشغالی و توسط نیروهای حماس انجام شد، موجی از بیداری انسانی و بشری در کل جهان رقم خورد که شاید اگر سال‌ها قرار بود تا ما جهاد تبیین کنیم تا ذات رژیم صهیونیستی را به مردم دنیا نشان دهیم به اندازه این عملیات طوفان الاقصی و حوادث بعد از آن، که رژیم صهیونیستی باعث آن شد، اثرگذار نبود.

این حادثه باعث شد تا مردم دنیا به ویژه جوان‌ها در کل دنیا و مخصوصا دانشجویان به یک خیزش و بیداری و آگاهی برسند و در شرایطی که دنیا به سمت عادی‌سازی روابط با رژیم استکباری صهیونیستی می‌رود یکباره شاهد این بودیم که ورق برگشت و یک آگاهی و بینش و خیزش در بین جوانان کشورهای امریکایی و دانشجویان و اساتید آنها اتفاق افتاد.

وی در ادامه گفت: امروزه شاهدیم که در دانشگاه‌هایی که هزینه‌های آنها توسط رژیم صهیونیستی تامین و تاسیس شده و مدافع رژیم منحوس صهیونیستی هست و حتی دانشجویان که با شهریه خود قرار بود به این رژیم کمک کنند این بیداری و آگاهی و جنبش و حرکت در آن دانشگاه اتفاق افتاده و این هزینه سنگینی را برای نظام استکباری اسرائیل به بار آورده است.

مدیر بنیاد استان البرز ادامه داد: قطعاً این حرکت خروش جوانان و دانشجویان به ویژه در امریکا می‌تواند یک فصل الخطاب باشد برای یک شروعی تازه و برای بیداری دانشجویان دانشگاه‌های کشورهای اروپایی تا بتوانند از ذات این رژیم منحوس که بنا دارد با زور، سلطه، سرمایه‌ها و ثروت خودش بر دنیا تسلط پیدا کند آگاه شوند. عسکری در پایان ضمن شکر و حمد الهی بخاطر حوادث اخیر، خطاب به دانشجویان و اساتید دانشگاه های کشور گفت: الحمدلله شاهد این اتفاق و بیداری در دنیا هستیم و امیدواریم که دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های کشور خودمان با یک هم‌اندیشی و همفکری و همدلی در صحنه حضور داشته باشند و با تجمعات مختلف بتوانیم کمک لازم را به این بیداری اسلامی داشته باشیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا